Jednym z najnowszych smartfonów od HMD Global jest Nokia XR20, która została zaprezentowana dosyć niespodziewanie, ale na pewno zrobiła wokół siebie sporo szumu. Głównie za sprawą nietypowego podejścia Finów, którzy postanowili stworzyć pancerny smartfon i reklamować go z gościnnym udziałem Roberto Carlosa. Telefon zapowiada się na wyjątkowo mocnego zawodnika, choć oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jego obudowa nie przetrwa wszystkiego. W takim razie jak mają wyglądać ewentualne naprawy? Wystarczy, że zajrzymy do środka tytułowego modelu.

Nokia XR20 rozebrana — zobaczmy, czy naprawy będą proste

Pierwsze, co należy zrobić, to pozbyć się plastikowej klapki. Ta została przytwierdzona do smartfona z użyciem kleju, który jednocześnie zapobiega dostępowi wilgoci do środka. We wnętrzu znajdziemy wiele rozwiązań, które mają zapewnić wodoszczelność (certyfikat IP68) Nokii XR20 w postaci między innymi dodatkowych uszczelek. Niemniej po odklejeniu klapki naszym oczom ukaże się już konstrukcja całkiem przyjemna w kontekście jakichkolwiek napraw. Nokia postawiła na proste połączenia płyt oraz podzespołów, a wszystko jest ze sobą złączone śrubami. Dobre wrażenie robi także aluminiowa konstrukcja wewnętrzna, która jest kluczowym punktem, jeśli zależy nam na wytrzymałości na upadki. Oczywiście wymiana wyświetlacza będzie najbardziej uciążliwa, gdyż wymaga wyjęcia praktycznie wszystkiego z korpusu, a następnie rozklejenia samego frontu.

Zobacz też: Diablo Immortal opóźnione — oficjalne przyczyny nie mają nic wspólnego z sytuacją w firmie.

Tym sposobem konstrukcja Nokii XR20 faktycznie zasługuje na miano pancernej. Z pewnością nie jest to idealny smartfon, gdy zależy nam na wydajności. Niemniej w kontekście wytrzymałości sprawdza się on w praktyce zarówno podczas upadków, jak i ewentualnych napraw.

Źródło: Android Community

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.