Nokia XR20

Nokia XR20 od środka, czyli jak firma stworzyła swoją pancerną cegłę?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Jednym z najnowszych smartfonów od HMD Global jest Nokia XR20, która została zaprezentowana dosyć niespodziewanie, ale na pewno zrobiła wokół siebie sporo szumu. Głównie za sprawą nietypowego podejścia Finów, którzy postanowili stworzyć pancerny smartfon i reklamować go z gościnnym udziałem Roberto Carlosa. Telefon zapowiada się na wyjątkowo mocnego zawodnika, choć oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jego obudowa nie przetrwa wszystkiego. W takim razie jak mają wyglądać ewentualne naprawy? Wystarczy, że zajrzymy do środka tytułowego modelu.

Nokia XR20 rozebrana — zobaczmy, czy naprawy będą proste

Pierwsze, co należy zrobić, to pozbyć się plastikowej klapki. Ta została przytwierdzona do smartfona z użyciem kleju, który jednocześnie zapobiega dostępowi wilgoci do środka. We wnętrzu znajdziemy wiele rozwiązań, które mają zapewnić wodoszczelność (certyfikat IP68) Nokii XR20 w postaci między innymi dodatkowych uszczelek. Niemniej po odklejeniu klapki naszym oczom ukaże się już konstrukcja całkiem przyjemna w kontekście jakichkolwiek napraw. Nokia postawiła na proste połączenia płyt oraz podzespołów, a wszystko jest ze sobą złączone śrubami. Dobre wrażenie robi także aluminiowa konstrukcja wewnętrzna, która jest kluczowym punktem, jeśli zależy nam na wytrzymałości na upadki. Oczywiście wymiana wyświetlacza będzie najbardziej uciążliwa, gdyż wymaga wyjęcia praktycznie wszystkiego z korpusu, a następnie rozklejenia samego frontu.

Zobacz też: Diablo Immortal opóźnione — oficjalne przyczyny nie mają nic wspólnego z sytuacją w firmie.

Tym sposobem konstrukcja Nokii XR20 faktycznie zasługuje na miano pancernej. Z pewnością nie jest to idealny smartfon, gdy zależy nam na wydajności. Niemniej w kontekście wytrzymałości sprawdza się on w praktyce zarówno podczas upadków, jak i ewentualnych napraw.

Źródło: Android Community

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy