Xiaomi Mi Pad 5 ma zostać oficjalnie zaprezentowany już pojutrze, czyli 10 sierpnia. Na dzień przed konferencją, którą zaplanował dla siebie Samsung. Wybór takiej daty raczej nie był przypadkowy, bo przecież nie od dziś wiadomo, że obie firmy ze sobą konkurują. Ostatnio okazało się, że to Xiaomi ma więcej urządzeń na rynku, a tym samym stało się liderem w tym segmencie. Czy kolejna prezentacja potwierdzi siłę firmy?

Xiaomi Mi Pad 5 – co wiemy o nowym tablecie?

Xiaomi Mi Pad 5 klawiatura

Przed nami gorący tydzień i wcale nie chodzi o temperatury. Swoje konferencje zapowiedziało Xiaomi oraz Samsung. Dzień po dniu, ale to Xiaomi będzie pierwsze. Czy ma to duże znaczenie? Trudno jeszcze oceniać, bo spodziewamy się jednak trochę innych produktów u obu producentów. Samsung zaprezentuje nowe składane smartfony i smartwatche, a Xiaomi pokaże serię tabletów Mi Pad 5 i niewykluczone, że zobaczymy także wyczekiwanego smartfona – Xiaomi Mi Mix 4. Do tego powinniśmy poznać szczegóły odnośnie MIUI 13, czyli nowej wersji nakładki na Androida. W sieci sporo już przecieków na temat obu konferencji i sprzętów, które tam zobaczymy.

Teraz Xiaomi zaprezentowało nowe zdjęcia tabletu Mi Pad 5. Ten może pojawić się w trzech wersjach (zwykłej, Pro oraz Lite). O samym sprzęcie wiadomo niewiele. Będzie w stanie obsługiwać rysik, ale na szczegóły tego trzeba poczekać do 10 sierpnia. Samo urządzenie będzie miało płaskie ramki i najprawdopodobniej wykonane z metalu. Zapewne możemy też spodziewać się wersji z obsługą standardu 5G.

Zobacz też: HTC chce stworzyć… tablet. Może być ciekawie.

Xiaomi udostępniło także zdjęcie, które pokazuje, że sprzęt będzie dostępny z dodatkową klawiaturą. Mało szczegółów, ale sama premiera już niebawem, więc na resztę informacji nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Ponoć Xiaomi Mi Pad 5 ma obsługiwać odświeżanie na poziomie 120 Hz (dotykowe 240 Hz), a sama przekątna wyświetlacza ma mieć 10,9 cala. Pod maską może znaleźć się procesor Qualcomm Snapdradon 870.

Źródło: GSM Arena