Co zrobiła blokada USA z Huawei, każdy widzi. Niemniej producent nie poddaje się, czego doskonałym przykładem jest niedawna premiera flagowej serii P50 czy też pojawienie się MatePada 11 w Polsce. Jednym z wykonanych zabiegów po drodze była sprzedaż marki Honor, która ostatecznie wciąż może korzystać z Usług Google i ogólnie ma pełen dostęp do amerykańskiej technologii. Dlatego wszelkie wyniki są więcej niż pozytywne. To wszystko nie do końca podoba się Amerykanom, którzy chcą wprowadzić osobną blokadę, ale tym razem dla marki Honor.

Honor wciąż ma zbyt wiele wspólnego z Huawei według Republikanów, więc domagają się blokady w USA

Seria Honor 50 sukces

Dla tych, co już mogli zapomnieć, Amerykanie zablokowali Huawei za domniemaną współpracę z chińskim rządem. Efektem tego jest między innymi brak dostępu do Usług Google, który uważany jest za kluczowy problem firmy. Dlatego Huawei postanowił z czasem sprzedać markę Honor za 15 miliardów dolarów i teoretycznie dotarliśmy do teraźniejszości, gdzie linia Honor 50 z GMS na pokładzie cieszy się dużą popularnością. Tylko to nie spodobało się Republikanom. Ok, może niekoniecznie rosnąca sprzedaż, a po prostu fakt, że wciąż widzą oni zagrożenie ze strony Honora, który według nich powinien zostać zablokowany, gdyż wciąż widać współpracę z Huawei.

Zobacz też: Startuje CDA TV — nowa telewizja w formacie OTT.

Dlatego Republikanie chcą wystąpić o blokadę Honora, aby ten nie mógł korzystać z amerykańskich rozwiązań, w tym także Usług Google. Niemniej czy do tego ostatecznie dojdzie, czas pokaże. Na tę chwilę słychać pierwsze głosy o takich próbach, ale bez konkretów. Tym sposobem niewątpliwie będziemy śledzić sprawę na bieżąco.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.