W tym tygodniu Google ujawniło wygląd swoich nadchodzących, flagowych smartfonów oraz potwierdziło, że Pixel 6 wykorzysta autorski procesor Amerykanów. Oczywiście ta ostatnia kwestia zdaje się po ostatnich doniesieniach nieco mniej autorska, ale tym razem skupmy się na designie. Okazuje się, że ten… też nie do końca może być autorski, aczkolwiek nie przypominajmy jeszcze Google medalu za plagiat. Po prostu spójrzmy na ujawniony prototyp OnePlus 7 – tak, smartfona sprzed dwóch lat, który projektowany był jeszcze wcześniej.

Potwierdzony wygląd Pixel 6 przypomniał fanom OnePlusa prototyp OnePlus 7

oneplys 7 pixel 6 wyglad google design prototyp

Powyżej możecie zobaczyć domniemane zdjęcie jednego z prototypów, który miał skończyć jako OnePlus 7. Jak doskonale wiecie, ostatecznie ten smartfon przybrał inną formę w postaci dwóch modeli (patrz: recenzja OnePlus 7 Pro). Niemniej wróćmy do powyższej wizji. Ta została ujawniona przez jednego z projektantów OnePlusa, a przynajmniej tak podaje się ta osoba na Weibo, gdzie zdjęcie zostało udostępnione. Oczywiście nietrudno dopatrzeć się podobieństw względem nadchodzącego Pixeli 6. Poziome ułożenie aparatów jest na tyle charakterystyczne i niewykorzystywane powszechnie przez innych producentów, że można dopatrzeć się inspiracji. Niemniej to wcale nie musi oznaczać plagiatu Google. W końcu OnePlus bardzo często po premierze swoich nowych urządzeń pokazuje cały proces projektowania, gdzie widać zupełnie inne prototypy i pomysły na ten sam model. W przypadku OnePlus 7 takowa wizja nie została ujawniona wcześniej.

Zobacz też: Zobacz, jak wygląda przezroczysta zmywarka nablatowa.

Oczywiście pojawiają się też głosy, że udostępnione zdjęcie nie jest prawdziwe, a sam autor nie ma nic wspólnego z OnePlusem. Dopóki sam producent nie potwierdzi tego designu, to nie możemy mówić, kto był pierwszy. Niemniej pierwsze będzie Google, jeśli chodzi o komercyjną premierę. Zapewne też znajdą się inne przykłady z przeszłości, wśród których można dopatrzeć się podobnego wzornictwa.

Źródło: Reddit, Weibo