Unijny Certyfikat COVID 65%

65% użytkowników mObywatela pobrało w nim Unijny Certyfikat COVID

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Unijny certyfikat COVID pobrało w mObywatelu 65% użytkowników tej aplikacji. Dokument przydaje się podczas wakacyjnych wyjazdów, a w cyfrowej formie łatwo go użyć. Nie trzeba w końcu pamiętać o wydrukowanym certyfikacie.

65% użytkowników mObywatela ma w nim Unijny Certyfikat COVID

Unijny Certyfikat COVID 65%

Dokument w mObywatelu posiada 3 024 698 osób (stan na 4 sierpnia). Niektórzy pobierają go jednak w aplikacji Ministerstwa Zdrowia (mojeIKP) lub z Internetowego Punktu Pacjenta. Dzięki certyfikatowi można bez większych przeszkód podróżować po Unii Europejskiej.

UCC w mObywatelu to przede wszystkim wygoda. Dostępny w naszej aplikacji certyfikat działa także w trybie offline. A to oznacza, że jeśli dodamy go do aplikacji, np. przed wyjazdem na zagraniczne wakacje, aby go pokazać za granicą nie będziemy musieli mieć dostępu do sieci – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Przypomnijmy: w czerwcu Unijny Certyfikat COVID zastąpił w mObywatelu potwierdzenie szczepienia przeciwko koronawirusowi. Nowy dokument ma dwie istotne zalety w porównaniu z poprzednim: mogą go otrzymać także ozdrowieńcy oraz osoby z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, a inne kraje mają obowiązek respektować certyfikat.

Czytaj także: Dwie duże firmy nawiązują współpracę – nadchodzą kolejne komputery z RISC-V

Dział Kancelarii Premiera odpowiedzialny za cyfryzację podzielił się również innymi statystykami z ostatniego czasu. Lipiec był bardzo dobrym miesiącem dla Profilu Zaufanego — założyło go 567 101 Polaków. Bardzo dużą popularnością cieszyła się e-usługa Historia Pojazdu — w ubiegłym miesiącu skorzystano z niej 25 517 870 razy.

źródło: KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy