W sieci jest dostępna mapa klasyków polskiego internetu. Ktoś zadał sobie trud, żeby wybrać kultowe filmy wśród polskich internautów, podzielić je na poszczególne kategorie, a następnie… nanieść na mapę w miejscach, gdzie zostały nagrane. Dziś na takie znalezisko natrafił jeden z użytkowników serwisu wykop.pl, rozpowszechniając je jeszcze bardziej. Jesteście ciekawi, co zawiera ta mapa?

Mapa klasyków polskiego internetu

Są takie nagrania, które zna większość polskich internautów. Chodzi o te kultowe filmiki, które często pojawiają się w sugestiach na YouTube i prawie każdy prędzej czy później na nie natrafi. Nawet jeśli ktoś jednak nie widział samych nagrań, to np. kojarzy skądś teksty, które ktoś na nich wypowiedział.

Użytkownik podpisujący się jako RonaldinhoTHC stworzył mapę pokazującą, gdzie nagrano filmiki, które zdobyły bardzo duży rozgłos wśród polskich internautów. Łącznie zawiera ona ok. 200 lokalizacji. Po lewej stronie mamy listę filmików. Kliknięcie jednego z nich skutkuje wyświetleniem krótkiego opisu nagrania i linku do obejrzenia go na YouTube. Na mapie zostaje podświetlone miejsce, gdzie działa się zarejestrowana sytuacja.

Czytaj także: Jak rozwiązać problemy z Fortnitem na smartfonach? Google chciało… kupić Epic

Wśród klasyków polskiego internetu znalazły się nagrania m.in. ze słynnym lotem Suzuki Swift nad rondem i Marcinem Najmanem szukającym Krzysztofa Stanowskiego. Nie zabrakło też licznych wpadek podczas programów telewizyjnych i sond ulicznych.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.