Aplikacje w Epic Game Store

Jak rozwiązać problemy z Fortnitem na smartfonach? Google chciało… kupić Epic

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Epic Games postanowiło rozpocząć batalię z gigantami pokroju Google i Apple. Zbyt duże prowizje sprawiły, że wydawca gier sprzeciwił się oferowanym rozwiązaniom w Sklepie Play oraz App Store. Oczywiście całość skończyła się usunięciem Fortnite’a z poszczególnych marketów, co bezpośrednio przeniosło się na batalię sądową. Właśnie z niej, z pojedynku Google – Epic dowiadujemy się bardzo interesujących rzeczy. Gigant z Mountain View miał sprytny sposób, jak ostatecznie rozwiązać irytujący ich problem.

Google nie podoba się podejście Epic Games, więc gigant chciał kupić właściciela Fortnite’a

Fortnite wyrzucony ze Sklepu Play i App Store

Otóż okazuje się, że Google rozważało zakup Epic Games. To jeden z elementów, który pojawił się w sprawie. Ujawniona dokumentacja podaje, że Google nazywało plany Epic zarazą, która szkodzi gigantowi. Do tego dochodzą pogłoski o specjalnej współpracy Google z partnerami, którzy mieliby nie dopuścić do roznoszenia wspomnianej zarazy, czyli tworzenia dodatkowych kanałów z aplikacjami. Niemniej nic nie wskazuje na to, że ostatecznie próba zakupu Epic w ogóle została wysunięta. Prawdopodobnie całość skończyła się wyłącznie na planach.

W dalszej dokumentacji możemy wyczytać wzajemne określenia, jakie to obie firmy są złe, co akurat nikogo nie powinno dziwić. W końcu mówimy o batalii sądowej. Niemniej czy wyobrażacie sobie dzisiaj Epic Games w szeregach Google?

Zobacz też: OPPO usprawnia technologię — kamera pod ekranem będzie znacznie lepsza.

Walka Epic z Apple przebiega nieco spokojniej, gdyż po majowym procesie obecnie sprawa czeka na orzeczenie sądu. Czy ostatecznie Fortnite trafi z powrotem do App Store i Sklepu Play? Jeśli tak, to na pewno będzie to początek swego rodzaju przełomu w wydawaniu gier i aplikacji. W końcu za ciosem na pewno pójdą inne tytuły, które wybiorą własną ścieżkę mikropłatności.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy