Aplikacja mobilna InPost doczekała się nowej aktualizacji, która wprowadza wyczekiwaną funkcję. Do tej pory nie było bowiem możliwości przekierowania paczki kurierskiej z poziomu aplikacji. Można to było zrobić przez stronę internetową, ale te czasy odeszły już w niepamięć.

Aplikacja InPost – przekierowanie paczki kurierskiej

Aplikacja InPost Mobile przekierowanie

Zdarza się czasem tak, że musimy wyjść z domu czy z biura, choć tego wcześniej nie planowaliśmy. Tymczasem kurier InPostu już czai się za rogiem, by spróbować doręczyć nam wcześniej zamówioną przesyłkę. Do tej pory można było przekierować taką przesyłkę np. do paczkomatu, ale trzeba było wtedy skorzystać ze strony internetowej. Nowa aktualizacja aplikacji InPost Mobile wprowadza istotną zmianę. Teraz będzie można przekierowywać paczki z jej poziomu.

Jak przekierować paczkę kurierską? Wystarczy, że w aplikacji InPost Mobile na liście śledzenia lub w szczegółach przesyłki klikniesz w przycisk „Przekieruj” przy wybranej przesyłce kurierskiej, a następnie wybierzesz nową preferowaną opcję dostawy. Możesz przekierować swoją paczkę do miłego sąsiada, do PaczkoPunktu lub do Paczkomatu w Twojej najbliższej okolicy. Prosta sprawa, prawda? Usługa przekierowania paczki jest bezpłatna. Większość paczek otrzyma opcję przekierowania do sąsiada. Przekierowane do Paczkomatu mogą być tylko te paczki, które spełniają określone kryteria m.in. rozmiarowe – Twoja przesyłka musi zmieścić się do skrytki w Paczkomacie, czyli mieć gabaryt A, B lub C.

InPost – informacja prasowa

Zobacz też: Co nowego na weekend na Netflix?

Widać, że InPost nie odpuszcza z wprowadzaniem zmian, które mają ułatwiać użytkownikom życie. To dobrze, bo przecież firma kurierska jest jedną z największych w Polsce. Dzięki ich aplikacji mobilnej wysyłanie i odbieranie paczek z paczkomatów stało się prostsze i szybsze. Teraz dochodzi to tego jeszcze funkcja przekierowania.

Źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.