Huawei szykuje konkurenta dla Xperii Z5 Compact? Specyfikacja zachęca

Łukasz Pająk Newsy 2015-08-09

16-150P91UF0224

 

Osoby szukające wydajnego urządzenia, które przy okazji nie należy także do największych, a więc nie jest phabletem, zapewne zajrzy w portfolio Sony i wybierze Xperię Z1/Z3 Compact. Tak naprawdę ten smartfon nie ma ogromnej konkurencji, ale to może niedługo się zmienić.

 

Z coraz większą inicjatywą atakują Chińczycy, a w szczególności Huawei, które znajduje się obecnie na trzecim miejscu najpopularniejszych producentów urządzeń mobilnych na świecie. Ostatnio ujawnione informacje wskazują na to, że firma ta chętnie pojawi się w segmencie urządzeń, w której bryluje obecnie Sony i wspomniane wyżej modele. Tym samym poznajcie model Mate 7 Mini z 4,7-calowym wyświetlaczem FullHD. Reszta specyfikacji prezentuje się obiecująco: autorski i wydajny układ Kirin 935 z 3 GB RAM, aparat 13 MPx od Sony (IMX278), a także czytnik linii papilarnych. Tym samym te dane techniczne idealnie odpowiadają temu, co ma najprawdopodobniej oferować będzie Xperia Z5 Compact. Dodatkowo Chińczycy zapewne zamkną te podzespoły w aluminiowej obudowie, a więc całość wygląda naprawdę interesująco. Oczywiście nie spodziewajmy się wodoodporności.

 

W takim razie czy Huawei wyrobiło już odpowiednią markę na rynku europejskim i zainteresowalibyście się powyższym Mate 7 Mini? Czy być może wybierzecie Xperię Z5 Compact lub też Galaxy S6 Mini?

 

 

źródło: GizChina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x