Xiaomi światowym liderem smartfonów

Samsung i Apple pokonane – oto nowy lider sprzedaży smartfonów na świecie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi właśnie stało się marką numer jeden wśród smartfonów na świecie, pokonując takich tytanów jak Samsung i Apple, co stało się dość niespodziewanie, zaraz po ogłoszeniu Xiaomi nowym liderem w Europie. Warto jednak podkreślić, że wyniki te są podane na podstawie miesięcznej sprzedaży smartfonów, a nie wyników kwartalnych. Dlatego też bycie liderem przez Xiaomi w jednym miesiącu nie oznacza dominacji w skali roku, czy nawet kwartału.

Xiaomi światowym liderem smartfonów

Xiaomi światowym liderem smartfonów

Dane na temat sprzedaży pochodzą z ostatnich odczytów przedstawionych przez Counterpoint Research’s Monthly Market Pulse Service. Firma analityczna zwraca uwagę na to, że Chińczycy nie odskoczyli szczególnie daleko od konkurencji. Xiaomi ma około 17,1% udziału w globalnej miesięcznej sprzedaży smartfonów, podczas gdy Samsung ma 15,7%, a Apple 14,3%. Warto również dodać, że głównymi rynkami giganta są Europa i Azja. Częściowym powodem, dla którego Xiaomi rośnie w tak szybkim tempie, jest spadek potęgi Huaweia.

Odkąd rozpoczął się upadek Huaweia, Xiaomi podejmuje konsekwentne i agresywne wysiłki, aby wypełnić lukę powstałą w jego wyniku.

— Stwierdził Tarun Pathak, dyrektor ds. badań w Counterpoint.

To jednak nie jest jedyna przyczyna sukcesu firmy. Counterpoint sugeruje również, że wzrost Xiaomi następuje w tym samym czasie, co spadek Samsunga z powodu ograniczeń w dostawach.

Zobacz też: Microsoft wstrzymuje darmową wersję próbną Windows 365 – firma nie ma wyboru

Jest całkiem prawdopodobne, że Samsung i Apple ponownie wzrosną i wyprzedzą Xiaomi w sprzedaży jednostkowej na całym świecie. Jednak odebranie pozycji lidera Samsungowi — chociażby na chwilę — jest niesamowitym wręcz wyczynem.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy