cortana android 1

 

Sterowanie głosem to jeden z najwygodniejszych sposobów wydawania poleceń elektronice w momencie, gdy nasze dłonie są zajęte, np.: prowadzenie samochodów. Tym samym najwięksi producenci samochodów czy też właśnie urządzeń mobilnych cały czas rozwijają swoich asystentów głosowych.

 

Jednak Microsoft idzie o krok dalej i udostępnia swoją Cortanę użytkownikom Androida oraz iOS. Obecnie gigant z Redmond oferuje swój pomysł jedynie w formie aplikacji w wersji beta. Tym samym można mu wybaczyć wiele wad takich jak chociażby brak możliwości głosowego wywołania programu za pomocą formuły „Hej, Cortana”. Jednak ostatnia aktualizacja pozwala na coś ciekawego. Otóż teraz asystent głosowy Microsoftu jest w stanie zastąpić Google Now wywoływane za pomocą przytrzymania przycisku Home.

 

cortanaandroid.0

 

Oczywiście wciąż to Google ma władzę nad smartfonem i formuła „Ok, Google” wciąż działa, podobnie jak możliwość wywołania panelu Google Now.

 

Już kilka porównań Cortany i Google Now mogliśmy ujrzeć, ale wnioski zawsze są takie same. Microsoft musi jeszcze popracować nad swoim asystentem głosowym, ale niewiele mu brakuje do standardowej propozycji od Google. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.