ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Qualcomm przyspiesza i po cichu przedstawia dwa nowe układy Snapdragon

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
wpid-qualcomm_snapdragon

Rok temu Qualcomm zaprezentował nową gamę układów, które właśnie teraz są standardem na poszczególnych półkach cenowych u wielu producentów. Jednak po tym czasie amerykańska firma uznała, że czas na lekkie zmiany i tak oto poznajcie nowe, minimalnie odświeżone, ale z pewnością przyspieszone układy scalone.

Co ciekawe, Qualcomm tym razem nie postanowił zorganizować wielkiej akcji ogłaszającej nowe procesory. Niemniej jednak, zacznijmy od najniższego wariantu, a więc Snapdragona 212, czyli układu 210 na sterydach. Co się zmieniło? Zwiększono taktowanie procesora z 1,1 GHz do 1,3 GHz, ale wciąż są to te same 4 rdzenie Cortex-A7 wykonane w procesie technologicznym 28 nm. Od teraz także Snapdragon 212 pozwala na obsługę sieci LTE, a także wspiera technologię szybkiego ładowania Quick Charge 2.0. Oprócz tego w specyfikacji możemy wyczytać wsparcie dla Bluetooth 4.1, aparatów do 8 MPx, a także wyświetlaczy z maksymalną rozdzielczością 720p.

snapdragon-412

Z kolei drugą nowością jest Snapdragon 412, a więc odmieniona wersja popularnego układu oznaczonego numerem 410. Tym razem 4 rdzenie Cortex-A53 również zostały przyspieszone, ale z 1,2 GHz do 1,4 GHz. Również szyna pamięci teraz może szybciej transportować dane, gdyż zwiększono prędkość z 533 MHz do 600 MHz. Oprócz tych dwóch zmian, specyfikacja zawiera informacje o technologii Quick Charge 2.0, aparatach do 13.5 MPx, a także wyświetlaczach z maksymalną rozdzielczością 1920×1200.

W takim razie zmiany w głównej mierze są czysto stylistyczne za wyjątkiem tego, że Snapdragon 212 pozwoli w najtańszych urządzeniach montować moduł LTE. Mimo wszystko, czy podobnym zmianom doczeka się Snapdragon 810? Tutaj już raczej nie trzeba nic przyspieszać.

źródło: liliputing

Sprawdź najnowsze wpisy