Przezroczysta zmywarka Tetra

Przezroczysta zmywarka nablatowa zdradza nam jedną z największych tajemnic sprzętu AGD

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Brak szyb w zmywarkach sprawia, że nie jesteśmy w stanie obejrzeć całego procesu mycia naczyń, który przecież wydaje się dużo ciekawszy od prania. Firma Heatworks postanowiła jednak rozwiązać ten problem przez stworzenie całkowicie przezroczystej zmywarki o nazwie Tetra. Mamy tu do czynienia z konstrukcją nablatową, która świetnie sprawdzi się w kawalerkach, mieszkaniach wynajmowanych, gdzie nie możemy sobie pozwolić na modernizację w instalacji, a nawet w kamperach.

Przezroczysta zmywarka Tetra

Urządzenie jest stanie umyć i wysuszyć trzy pełne ustawienia naczyń przy użyciu zaledwie trzech litrów wody, co daje litr na jedno mycie. Czemu jednak informacja ta jest podana w tak dziwaczny sposób? Otóż zmywarka ta ma zbiornik na wodę o właśnie takiej pojemności. Aby z niej skorzystać, należy załadować brudne naczynia, napełnić urządzenie wodą, wybrać cykl zmywania i włączyć je. Po zakończeniu pracy należy wyjąć zbiornik na szarą wodę i wylać wodę po zmywaniu. Do dyspozycji jest pięć trybów zmywania, w tym standardowy, ekologiczny, delikatny, do tworzyw sztucznych i do owoców. Tak, można w niej płukać produkty spożywcze. Przy okazji zużywając o wiele mniej wody, niż pod kranem.

Zobacz też: Szef Blizzarda odchodzi z firmy – powodem jest molestowanie seksualnie

Tetra wykorzystuje opatentowany pierwszy w swoim rodzaju system dozowania i wielochemicznego czyszczenia wkładów, który wystarcza na 20 cykli, zanim trzeba go wymienić. Tym samym tradycyjne detergenty nie mogą być używane z tym systemem. Heatworks chwali się, że jego roztwór czyszczący, wyprodukowany przez BASF, jest bardziej skuteczny niż standardowe detergenty i jest również lepszy dla środowiska. Jednak tym samym jesteśmy uzależnieni od kupowania środków czyszczących od producenta. Dodatkowo pojemność zmywarki również nie powala, co widać na powyższym filmie. Cena w przedsprzedaży została ustalona na 399 dolarów, czyli około 1550 PLN + VAT, a przewidywana data wysyłki to 18 maja 2022 roku.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy