Innowacje fotograficzne od OPPO

Oppo usprawnia technologię – kamera pod ekranem będzie znacznie lepsza

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Oppo nieustanie stara się nas zaskakiwać i tak jest tym razem. Kamera pod ekranem to dalej nowość, której na rynku można szukać ze świecą. Może się okazać, że niedługo takie rozwiązanie stanie się standardem. No może z tym „niedługo” lekko przesadzamy, ponieważ Oppo nie podało, kiedy zamierza wprowadzić nową generację kamer pod wyświetlaczem. Jednak „na papierze” wszystko wygląda bardzo obiecując.

Oppo usprawnia kamerę pod ekranem

Oppo kamera pod ekranem

Nie uświadczymy na rynku zbyt wielu smartfonów, które już oferują kamery pod ekranem. Ostatnio taki model zaprezentowało ZTE, czyli Axon 30 5G i to już kolejna generacja sprzętu z tym „dodatkiem”. Xiaomi ma w planach wprowadzenie kamery pod wyświetlaczem i to w niedalekiej przyszłości, a zapewne zrobi tak jeszcze kilku producentów. Teraz Oppo usprawniło swoją technologię, by dać klientom sprzęt na jak najwyższym poziomie. Firmie udało się to zrobić, dzięki kilku usprawnieniom. Jednym z nich jest zmniejszenie rozmiaru pikseli, bez zmniejszania ich liczby na cal. To sprawiło, że w miejscu, gdzie znajduje się oczko aparatu, udało się zachować około 400 ppi. W tekście umieściliśmy też zdjęcie, które zostało zrobione kamerą ukrytą pod wyświetlaczem i wygląda naprawdę nieźle.

Selfie zrobione aparatem pod wyświetlaczem

Zobacz też: Co nowego pojawiło się dziś na Netflix?

Co jeszcze ulepszono?

Oppo opracowując swoją technologię USC (under screen camera – kamera pod ekranem), zdecydowało się na inne okablowanie samego wyświetlacza. Wykorzystano tutaj przezroczysty materiał, co w połączeniu z precyzyjnym procesem produkcyjnym ma zmniejszać szerokość okablowania o 50 procent. Do tego dochodzą także nowe algorytmy optymalizacji, które mają wydłużyć żywotność ekranu nawet o połowę.

Lepsza kontrola dokładności, koloru i jasności ekranu: w przeciwieństwie do obecnego standardu stosowanego w branży, w którym w obszarze ekranu ponad aparatem przednim używa się jednego obwodu do sterowania dwoma pikselami („1-do-2”), OPPO wprowadziło autorskie rozwiązanie wykorzystujące własną technologię ekranową, w której każdy obszar pikselowy obsługuje tylko jeden piksel („1-do-1”). W połączeniu z precyzyjną technologią kompensacji algorytmicznej OPPO, umożliwia to precyzyjną kontrolę chromatyczności i jasności całego ekranu z odchyleniem około 2%. Do zastosowań takich jak czytanie e-booków, przeglądanie wiadomości lub nawigacja za pomocą map, technologia aparatu pod ekranem nowej generacji od OPPO pozwala na dokładne wyświetlanie mniejszych czcionek oraz lepsze odwzorowanie szczegółów tekstury i kolorów.

Oppo informacja prasowa

Do tego dojdą algorytmy AI dla aparatów, które będą odpowiedzialne za redukcje niektórych efektów, które pojawiają się przy takiej technologii (np. rozmycie czy odblaski).

Źródło: Oppo informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy