sony_logo

Dzisiaj rozpoczęła się w Polsce przedsprzedaż XperiiP, promowanej jako smartfon z najjaśniejszym wyświetlaczem na rynku. Telefon możemy zamówić za pomocą strony www.sonymobile-sklep.pl/ lub kupując go w jednym ze sklepów Sony Store lub Sony Center.

Koncern reklamuje to urządzenie jako wyjątkowy produkt, ponieważ debiutuje on na rynku z wyświetlaczem WhiteMagic™. Technologia ta została opracowana przez Sony i polega na wprowadzeniu dodatkowego, czwartego subpiksela w kolorze białym (RGBW), dzięki czemu ekran ma być czytelny również w słoneczny dzień. Wyświetlacz ponadto ma w inteligentny sposób automatycznie dostosowuje się do warunków oświetleniowych otoczenia, optymalizując zużycie energii.

Jak informuje koncern smartfon Xperia™ P wyróżnia się minimalistycznym designem z charakterystycznym elementem przeźroczystym i rewelacyjnymi parametrami – ma wysokiej rozdzielczości 4” wyświetlacz WhiteMagic™ z Mobile BRAVIA® Engine, który nadaje obrazowi niezrównaną ostrość. Kamera smartfonu o rozdzielczości 8 MP z unikalną funkcją „fast capture”, zapisem full HD oraz technologią Exmor R™ rejestruje obrazy zaledwie w 1,5 sekundy od włączenia. Smartfon obsługuje technologię NFC i  SmartTags, wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor taktowany prędkością 1 GHz oraz system Android 2.3 z aktualizacją do wersji 4.0. Dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i czerwonym.

Promocyjna cena smartfonu Xperia™ P to 1699 zł brutto. Dodatkowo członkowie programu Miles & More, którzy zdecydują się na zakup w przedsprzedaży, otrzymają w prezencie 10 000 mil.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.