IKEA Starkvind to nowe meble, które pojawią się w katalogu popularnego producenta. Tym razem jednak nie mówimy tutaj o zwykłym stoliku, ale takim, który jednocześnie będzie oczyszczaczem powietrza. Można powiedzieć, że to idealne rozwiązanie dla domu, gdzie nie ma dużo miejsca na dodatkowe przedmioty. Przyjemne z pożytecznym.

IKEA Starkvind – oczyszczacz powietrza i stolik

IKEA Starkvind stolik oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza zyskują ostatnio na popularności. Nie ma się czemu dziwić, bo i zapotrzebowanie na tego typu sprzęty jest coraz większe, a szczególnie w miastach. Ceny oczyszczaczy są różne, bo znajdziemy i tanie rozwiązania, ale i takie, które kosztują wyjątkowo dużo. Nowe rozwiązanie od IKEA jest gdzieś pośrodku, bo IKEA Starkvind wyceniono na 189 dolarów. To daje około 725 złotych, ale nie wiadomo, czy stolik z oczyszczaczem powietrza trafi także na nasz rynek. W IKEA pojawi się także zwykła wersja stolika, który wyceniono na 35 dolarów (około 135 złotych).

IKEA Starkvind ma być wyposażony w oczyszczacz z potrójnym filtrem. Dzięki temu będzie w stanie usunąć 99,5 procent mniejszych drobinek (średnica mniejsza niż 2,5 mikrometra), a do tego różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza czy brzydkie zapachy. Do prawidłowego działania potrzebny będzie jeszcze dodatkowy hub, który wyceniono na 35 dolarów. Będzie można także regulować to, jak szybko ma być oczyszczane powietrze. IKEA Starkvind wyposażono w 5-stopniową regulację, więc każdy będzie mógł dopasować sprzęt „pod siebie”.

Zobacz też: YouTube Premium doczeka się tańszej wersji – też bez reklam.

Takie rozwiązanie, jak przedstawiła właśnie IKEA, może być całkiem sensowne. Mniejsze mieszkania często trudno umeblować, a dodatkowy sprzęt zawsze trudno gdzieś „wcisnąć”. Połączenie stolika z oczyszczaczem powietrza ten problem rozwiązuje. IKEA ma w swoim katalogu już podobne połączenia, jak chociażby głośnik Sonosa z obrazem.

Źródło: EnGadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.