samsung galaxy s2

Android 11 na Samsungu Galaxy S2 – dlaczego? Bo można

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

W ostatnim czasie legendarne smartfony ewidentnie zostały odstawione na bok. Dzisiaj już mało osób zwraca uwagę na urządzenia sprzed dekady lub starsze. Niemniej te wciąż co jakiś czas dają o sobie znać. Nie inaczej jest tym razem, kiedy to jeden z najlepiej ocenianych smartfonów na świecie doczekał się nieoficjalnego wsparcia do aktualnej wersji Robocika. Mowa naturalnie o tytułowym Samsungu Galaxy S2, który sprawdza, czym jest Android 11.

Android 11 zainstalowany na Samsungu Galaxy S2 działa — nie najlepiej, ale działa

W ramach przypomnienia Galaxy S2 zadebiutował w lutym 2011 roku z Androidem 2.3 Gingerbread na pokładzie. Tak, dokładnie tym samym, który lada moment permanentnie straci dostęp do usług Google. Jednak wróćmy do Samsunga, który ostatecznie pożegnał omawiany smartfon z Androidem 4.1 Jelly Bean i TouchWizem 4. Wiele lat już minęło, prawda? Dlatego zobaczmy, co potrafi ten sam smartfon z dwurdzeniowym Exynosem 4210, ale w połączeniu z Androidem 11. Oczywiście autorzy materiału z Android Central posłużyli się Custom ROM-em z XDA Developers autorstwa rINanDO. O ile instalacja nie przebiega w żaden straszny sposób, tak… umówmy się, że cudów nie można było się spodziewać. Codzienne użytkowanie wymaga od groma cierpliwości. Po prostu brakuje mocy obliczeniowej nawet do najprostszych zadań.

Zobacz też: Tani smartfon 5G, a do tego opaska sportowa za darmo, czyli Xiaomi ma gest.

O ile legenda HTC HD2 już przeminęła, tak Galaxy S2 jeszcze może pochwalić się nieco mocniejszymi podzespołami, które pozwalają instalować nowsze systemy operacyjne. Tylko nic nie trwa wiecznie, więc… czy macie pomysł, który kolejny smartfon ma szansę podtrzymać omawiany trend?

Źródło: Android Central

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy