szczyt cyfrowy ONZ

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF2021 – ruszyły zapisy, znamy plan wydarzenia

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W grudniu w Katowicach w ramach IGF (Forum Zarządzania Internetem) odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ. Już teraz poznaliśmy jednak wstępny plan wydarzenia. Wiadomo także, w jaki sposób można się na nie zapisać.

Szczyt Cyfrowy ONZ — zapisy i plan wydarzenia

Od 6 do 10 grudnia Polska będzie stolicą dyskusji o przyszłości internetu. Do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego ma przyjechać kilka tysięcy gości z całego świata. Swoją obecność już potwierdzili Sekretarz generalny ONZ – António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej – Margrethe Vestager, ministrowie cyfryzacji z różnych krajów, przedstawiciele biznesu, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. W wydarzeniu może jednak wziąć udział każdy. Wystarczy zapisać się na stronie internetowej.

Hasło tegorocznej edycji Szczytu Cyfrowego to Internet United. Chodzi w nim o otwartą, wolną i niepodzieloną przestrzeń, w której użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami. Program wydarzenia przewiduje m.in. warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe, a także sesje networkingowe.

W tym roku Szczyt Cyfrowy dzieli się na dwie ścieżki główne:

  • integracja społeczno-gospodarcza i prawa człowieka
  • powszechny dostęp do sieci

oraz cztery przekrojowe:

  • nowe regulacje
  • zrównoważony rozwój środowiskowy
  • otwarte ekosystemy zarządzania internetem
  • zaufanie, bezpieczeństwo i stabilność

Czytaj także: Amazon z rekordową grzywną w Europie — wszystko przez RODO, czyli naruszanie prywatności

Internet tworzą w dużej mierze młodzi ludzie, dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF).

źródło: KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy