Huawei P50 Pro

Mamy nowego lidera DxOmark — Huawei wraca na szczyt

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

DxOmark każdy nasz Czytelnik zapewne doskonale zna. To portal, który specjalizuje się w testowaniu aparatów fotograficznych w smartfonach. Od niedawna marka zajmuje się także sferą audio urządzeń mobilnych, ale dzisiaj skupimy się na jakości zdjęć i filmów, gdyż mamy nowego lidera. Jest nim oczywiście tegoroczna premiera w postaci Huawei P50 Pro. Jednocześnie sprawdzony został aparat selfie, więc czas przyjrzeć się wynikom.

Huawei P50 Pro liderem DxOmark

Naturalnie autorzy testów byli zachwyceni ogólnymi możliwościami wszystkich aparatów. Huawei P50 Pro świetnie sprawdził się w kiepskich warunkach oświetleniowych, dobrze wypadł pod kątem balansu bieli oraz naturalnie został doceniony za szczegółowość. DxOmark wytknęło temu smartfonowi między innymi rzadkie problemy z autofocusem w nocy czy też inny obraz na podglądzie i po zrobieniu zdjęcia.

W przypadku aparatu selfie Huawei P50 Pro sytuacja wygląda podobnie. Na plus zaliczono szeroki zakres tonalny, dobry balans bieli czy też małe zaszumienie przy braku dobrego oświetlenia. Niedogodnościami mogą być poziom szczegółowości w nocy lub rzadkie przekłamania w odwzorowaniu koloru skóry.

Zainteresowanych szczegółami oczywiście odsyłam do testów głównego zestawu aparatów Huawei P50 Pro, jak i części selfie.

Zobacz też: Dysk SSD dla PS5 – Sony w końcu bierze się za aktualizację, ale na razie w wersji beta.

Tradycyjnie na koniec tradycyjnie przypominam, że DxOmark jest największym rankingiem w swojej kategorii. Jednocześnie producenci są w stanie przygotować się do tego sprawdzianu, więc wybrane wyniki mogą być nieco podkręcone. W końcu same firmy były przyłapywane na tym, że w oprogramowaniu ukrywano tryby dla DxO, które automatycznie się aktywowały podczas prób. Niemniej wyniki Huawei nadal pokazuje, że firma w mobilnej fotografii odnajduje się bardzo dobrze.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy