PS5 dysk wewnętrzny SSD

2 TB kosztują tyle, co cała konsola PS5 – dyski wewnętrzne uderzą nas po kieszeni

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Dysk wewnętrzny do PS5, czyli nowej konsoli Sony, nie będzie należał do tanich. Western Digital potwierdziło, że ich rozwiązanie będzie kompatybilne z PlayStation 5, a to oznacza, że po odpowiedniej aktualizacji, gracze będą mogli rozszerzyć pamięć konsoli. Tutaj niestety będą musieli przygotować się na spore wydatki, ale to coś, na co posiadacze Xbox Series X|S także muszą być gotowi.

Dyski Wester Digital do PS5 – tanio nie jest

Western Digital dysk PS5

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Sony przygotowało w końcu stosowną aktualizację oprogramowania, która zapewnia możliwość montowania w konsoli dysków SSD. Jednak ta możliwość ograniczona jest jeszcze dla osób, które biorą udział w programie beta testów oprogramowania, a w Polsce taka możliwość nie występuje. Można więc jedynie czekać na to, aż oprogramowanie wyjdzie z bety i trafi na wszystkie rynki. Kiedy tak się stanie? Tego nie wiadomo, ale to raczej kwestia tygodni, niż miesięcy. Wiadomo także, że coraz więcej producentów ogłasza, że ich dyski SSD będą kompatybilne z konsolą Sony.

Tak też stało się w przypadku rozwiązania Western Digital. Ich dyski z serii WD_BLACK SN850 z radiatorem mają pasować do PS5 i dostępne będą w trzech wariantach. I niestety, ale trzeba się przygotować na spory wydatek.

  • Western Digital WD_BLACK SN850 z radiatorem (500 GB) – cena 746,99 złotych
  • WD_BLACK SN850 z radiatorem (1 TB) – cena 1 160,99 złotych
  • WD_BLACK SN850 z radiatorem (2 TB) – cena 2 405,99 złotych

Zobacz też: Co dobrego trafi na Netflix w ten weekend?

To taniej, niż w przypadku dysków SSD Seagate FireCuda 1 TB, gdzie trzeba zapłacić około 1400 złotych. Rozwiązanie Western Digital porównywalne jest z kartą pamięci, którą kupuje się do Xbox Series X, bo za nią trzeba zapłacić 1050 złotych. PlayStation 5 ma dysk o pojemności 825 GB, ale spora jego część zajmowana jest przez sam system, więc na gry zostaje lekko ponad 600 GB. I choć wydaje się to dużo, to jednak dysk dość szybko się zapełnia. Jeżeli więc ktoś zamierza rozbudować pamięć konsoli, lepiej niech zajrzy do skarbonki, bo 2 TB kosztują więcej, niż sama PS5.

Źródło: Western Digital / PPE

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy