samsung galaxy s6 project zero koncept

Cyferki wciąż są wyznacznikiem klasy smartfonu. Jednak wydajność dzisiejszych urządzeń mobilnych stoi już na tak wysokim poziomie, że naprawdę ciężko wykorzystać ich pełną moc obliczeniową. Tym samym widzimy coraz większe możliwości tylko po to, aby pokazać, że kolejne generacje są lepsze od poprzednich.

Jednak jeśli najwyżej zawieszona poprzeczka w najpopularniejszym benchmarku – jakim jest AnTuTu – przeskakuje o kilkadziesiąt tysięcy punktów wyżej niż obecny rekordzista to coś musi być na rzeczy.  Tajemniczy model Samsunga, oznaczony jako SM-8508S, z pewnością nie korzysta z układu Exynos 7420, który został wykorzystany w Galaxy S6. Ten z kolei znajduje się w ścisłej czołówce najwydajniejszych urządzeń według AnTuTu ze zdobytymi 70 tys. punktów. Wspomniany smartfon, nieznany nam jeszcze w pełni, uzyskał ich sporo ponad 90 tys., co możecie ujrzeć poniżej:

samsung galaxy s7 antutu sm-8058s323

Jeśli wierzyć różnym przeczuciom i nieoficjalnym informacjom, mamy do czynienia z pierwszą plotką dotyczącą mocy obliczeniowej Galaxy S7. Z pewnością powyższy wynik nie należy do Galaxy Note 5, gdyż ten będzie miał zbliżoną specyfikację do Galaxy S6, a poza tym znamy przybliżony jego wynik z AnTuTu wynoszący około 70 tys. zdobytych punktów.

Benchmarki to drażliwy temat, gdyż faktycznie są w stanie pokazać w tej samej skali wydajność mobilnych urządzeń, ale – jak wspomniałem w pierwszym akapicie – czy powinniśmy na nie patrzeć? Tak samo wierzycie w powyższy wynik i to, że mamy do czynienia z Galaxy S7?

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.