Problemy z produkcją iPhone

Zakup iPhone może stać się trudniejszy – Apple przyznaje się do problemów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Globalny niedobór chipów stał się poważnym problemem dla wszystkiego, co związane z technologią. Pierwsze uderzenie było w producentów samochodów, jednak z czasem problemy rozszerzyły się na elektronikę użytkową. Globalny niedobór chipów coraz mocniej uderza w branżę smartfonów. Apple ogłosiło, że może to wpłynąć na produkcję iPhone. Firma prognozuje również spowolnienie wzrostu przychodów. Wpłynie to również na działalność usługową giganta technologicznego.

Problemy z  produkcją iPhone

Problemy z  produkcją iPhone

Kierownictwo Apple ogłosiło, że przychody w bieżącym czwartym kwartale fiskalnym powinny odnotować aż dwucyfrowy wzrost, ale ten będzie niższy, niż w trzecim kwartale. Wszystko z powodu raku chipów, które coraz mocniej odbijają się na producencie. Tim Cook stwierdził, że chipy dotknięte brakami są wykonane w starszej technologii, ale te są nadal niezbędne do produkcji iPhone. Okazuje się więc, że zapasy przygotowane przez firmę kończą się o wiele szybciej, niż spodziewali się analitycy. Istnieje kilka powodów globalnego niedoboru chipów, w tym zamknięcia fabryk z powodu pandemii COVID-19 i zwiększonego popytu na produkty elektroniki użytkowej z powodu wzrostu popularności pracy zdalnej. Dodatkowo wiele fabryk miało problemy wynikające z niesprzyjającej pogody. Susza na Tajwanie i ostra zima w Teksasie także odcisnęły na tym swoje piętno.

Zobacz też: Wielka czystka w Sklepie Play – Google pozbędzie się wielu starszych aplikacji

Sytuacja nie jest tak zła dla Samsunga i Apple, jak w przypadku mniejszych producentów telefonów, chociaż i tu mogą pojawić się lokalne problemy z nabyciem konkretnego urządzenia. Firma HMD Global, która produkuje urządzenia pod marką Nokia, ostrzegła, że niedobór półprzewodników może okazać się wyzwaniem dla mniejszych producentów urządzeń. Raporty wskazują, że wielu graczy w branży telefonów komórkowych ma problemy z pozyskaniem różnych półprzewodników, w tym z pozyskaniem układów zarządzania energią, sterowników wyświetlaczy, procesorów aplikacji, a także chipsetów 4G i 5G.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy