Raspberry Pi podrożeje 

Twoje Raspberry Pi jest przestarzałe lub uszkodzone? Odzyskaj pieniądze!

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pi Foundation, Sony Technology i SBC okdo stworzyły program, który pokazuje, jak powinien działać recykling starego lub zużytego sprzętu. Jeśli ktoś dysponuje przestarzałym lub uszkodzonym Raspberry Pi może je wysłać fundacji, a w zamian za recykling starego Raspberry Pi otrzyma kupon na zniżkę na produkty okdo, czyli na nową malinkę i akcesoria do niej.

Recykling Raspberry Pi

Recykling Raspberry Pi

Niestety, jak w każdej tego typu akcji i tu jest pewien haczyk. Oferta dotyczy tylko płyt 3b, 3b+ i 4 w stanie gotowości do pracy. To oznacza, że uszkodzenie może być co najwyżej wizualne, lub dotyczyć poluzowanych portów. W zamian za każdą z tych płytek użytkownik otrzyma kupon o wartości 10 funtów. Ten z kolei musi zostać wykorzystany w ciągu 30 dni przy minimalnym wydatku 15 funtów. Malinki są zwracane do Sony Technology Centre, czyli tam, gdzie zostały wyprodukowane. Następnie mają być tam odnowione.

Zobacz też: Przeglądarka Vivaldi zyskuje karty akordeonowe i łańcuchy poleceń

Raspberry Pi, które nie spełniają standardów renowacji, zostaną poddane recyklingowi lub zutylizowane w sposób przyjazny dla środowiska. Alternatywą jest program Picycle zbiera niechciane płytki Pi do wykorzystania na brytyjskich uniwersytetach, próbując ustanowić rekord Guinnessa dla największego skupiska Pi. W tym przypadku nie ma co jednak liczyć na żaden zwrot funduszy. Z ekonomicznego punktu widzenia mimo wszystko najlepiej wypada jednak próba własnoręcznej odsprzedaży urządzenia. Zwłaszcza że to również jest bardzo proekologiczne podejście. A właściwie to o wiele bardziej, niż wyżej opisany proces.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy