Przełącz się na Androida

Google pracuje nad nową aplikacją na iOS – Apple się to nie spodoba

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Każdy, kto zdecyduje, że ma dość Androida i chce przejść do iOS, może to zrobić łatwo poprzez aplikację o dość wymownej nazwie Przenieś do iOS, która jest dostępna w Sklepie Play. Jednak proces w drugą stronę nie jest już taki prosty. Okazuje się jednak, że twórcy Androida chcą to zmienić i pracują nad programem na iPhone, którego działanie jest analogiczne, ale obydwa się w drugą stronę.

Aplikacja do przechodzenia z iOS na Androida

Aplikacja do przechodzenia z iOS na Androida

Obecna metoda przechodzenia z iOS do Androida obejmuje tworzenie kopii zapasowych informacji takich jak kontakty, zdjęcia, kalendarz, itp. do Dysku Google. Dane te można następnie pobrać za pośrednictwem odpowiednich aplikacji na Androida. Jest to nieco żmudny proces i nie pozwala na bezpośrednie przeniesienie aplikacji w przypadkach, gdy odpowiedniki Androida są dostępne. W przypadku dedykowanego programu cały proces będzie w pełni zautomatyzowany.

Zobacz też: Przegapiłeś połączenie? Google wytłumaczy Ci, dlaczego

Urządzenia połączą się ze sobą w ramach lokalnej sieci Wi-Fi, a następnie rozpocznie się transfer danych z iOS. Na szczęście nie odbywa się to za pomocą Internetu, co znacznie wydłużyłoby ten proces i w przypadku połączeń mobilnych mocno nadwyrężyło pakiet danych. Jedynym wyjątkiem będą aplikacje, które będą pobierane ze Sklepu Play. Nie wiadomo jeszcze, jak zostanie rozwiązana kwestia płatnych programów. Czy będzie je trzeba pobrać ręcznie, czy też pojawią się odpowiednie sugestie w samej aplikacji? Bo to, że trzeba będzie je ponownie zakupić, raczej nie budzi wątpliwości.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy