W 2010 roku Android przynosił ogromne straty!

Newsy

Android, który wydaje się być kurą znoszącą złote jaja wśród systemów mobilnych, nie radził sobie wcale tak dobrze na samym początku. Podczas procesu, w którym Oracle zarzuca Google naruszenie patentów i znaków handlowych Javy, zostały ujawnione informacje dotyczące sytuacji finansowej tego drugiego.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jak wynika z raportu – Google w 2010 roku notował ogromne straty we wszystkich kwartałach. Dokładne „cyfry” dotyczące strat nie są znane, jednak pewne jest to, iż nie były one małe, chociaż przychód na rok 2010 wyniósł aż 97,7 miliona dolarów.
Drugi dokument wskazuje na to, iż prognozy z lat wcześniejszych na powyższy okres wskazywały na straty rzędu 113 milionów dolarów. Jest to o tyle ciekawe ponieważ w tym samym raporcie można odnaleźć wskazanie, iż rok 2012 ma przynieść zarobek wynoszący około 248 milionów dolarów, a rok następny 548 milionów dolarów.
Są to sumy niebagatelne i jak widać amplituda pomiędzy stratami, a dochodami w latach 2010-2012 jest ogromna. Może to wynikać z dwóch aspektów. Pierwszym z nich może być chęć Google do ukrycia swoich prawdziwych finansów. Jednak bardziej prawdopodobna jest druga opcja, czyli inwestycja nieprzynosząca dochodu od samego początku, jednak dająca duże profity po pewnym okresie inkubacji.

źródło: chip.pl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x