Android, który wydaje się być kurą znoszącą złote jaja wśród systemów mobilnych, nie radził sobie wcale tak dobrze na samym początku. Podczas procesu, w którym Oracle zarzuca Google naruszenie patentów i znaków handlowych Javy, zostały ujawnione informacje dotyczące sytuacji finansowej tego drugiego.

Jak wynika z raportu – Google w 2010 roku notował ogromne straty we wszystkich kwartałach. Dokładne „cyfry” dotyczące strat nie są znane, jednak pewne jest to, iż nie były one małe, chociaż przychód na rok 2010 wyniósł aż 97,7 miliona dolarów.
Drugi dokument wskazuje na to, iż prognozy z lat wcześniejszych na powyższy okres wskazywały na straty rzędu 113 milionów dolarów. Jest to o tyle ciekawe ponieważ w tym samym raporcie można odnaleźć wskazanie, iż rok 2012 ma przynieść zarobek wynoszący około 248 milionów dolarów, a rok następny 548 milionów dolarów.
Są to sumy niebagatelne i jak widać amplituda pomiędzy stratami, a dochodami w latach 2010-2012 jest ogromna. Może to wynikać z dwóch aspektów. Pierwszym z nich może być chęć Google do ukrycia swoich prawdziwych finansów. Jednak bardziej prawdopodobna jest druga opcja, czyli inwestycja nieprzynosząca dochodu od samego początku, jednak dająca duże profity po pewnym okresie inkubacji.

źródło: chip.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jarosław Biały