cyanogen

 

Obecnie pierwsza trójka najpopularniejszych systemów mobilnych prezentuje się następująco: Android, iOS, Windows Mobile. Jednak pamiętajmy, że ekosystem Robocika można jeszcze podzielić na różne odmiany. Oczywiście najpopularniejszym jest CyanogenMod, a sama firma może pochwalić się świetnym wynikiem.

 

Jeśli myślimy o zmianie oprogramowania na poszczególnych urządzeniach mobilnych z Androidem to z pewnością jednym z pierwszych systemów, który chcielibyśmy sprawdzić jest właśnie CyanogenMod. Obecnie rozwijające się równolegle z Robocikiem, należące do Cyanogen Inc., oprogramowanie ma wielu zwolenników i wiele razy mogliśmy usłyszeć, że autorzy chcą uniezależnić się od Google. W takim razie które miejsce należałoby do CyanogenMod na rynku mobilnym? Okazuje się, że trzecie. Adrian Begovic, jeden z założycieli Cyanogen Inc., ogłosił oficjalnie, że z systemu bazującego na Androidzie korzysta obecnie ponad 50 milionów użytkowników. To oznacza, że jest ich więcej niż posiadaczy urządzeń mobilnych z Windows Mobile (dawniej Phone) oraz BlackBerry razem wziętych. To znakomity wynik i z pewnością zasłużony. Wkład w „modowanie” smartfonów i tabletów z Androidem jest ogromny i nikt nie powinien temu zaprzeczać.

 

W takim razie nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować Cyanogen Inc. uzyskanego wyniku i dalej się rozwijać. Być może za kilka lat usłyszymy, że iOS ma mniejszą ilość użytkowników niż CyanogenMod? Myślicie, że jest to możliwe?

 

 

źródło: AndroidCentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.