T-Mobile 3000 stacji 5G

T-Mobile uruchomił 120 nowych stacji 5G – kolejne miasta w zasięgu

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

T-Mobile stara się dotrzymywać danego słowa i teraz poinformowało o tym, że uruchomiono kolejne stacje 5G. Tym razem jest ich 120, co ma pokrywać się z obietnicą złożoną jakiś czas temu, że takich nowych stacji 5G będzie pojawiało się w Polsce coraz więcej. Teraz w kolejnych miejscowościach dostęp do 5G od T-Mobile ma być już dostępny. O jakie miasta chodzi?

T-Mobile – 120 stacji 5G, czyli nowe miasta w zasięgu operatora

T-mobile 5g zasięg miasta

Operator zapewnia, że nie zamierza odpuszczać tematu 5G i nowe stacje bazowe będą uruchamiane regularnie na terenie Polski. Część z nowych stacji ma na celu poprawę zasięgu w miastach, gdzie wcześniej mogły występować problemy. Mowa tutaj o takich miejscowościach, jak Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Poznań czy Kielce. Jednak T-Mobile uruchomił swoje stacje 5G także w miastach, gdzie wcześniej się nie pojawiał.

W tym tygodniu, do listy miast w których klienci T‑Mobile mogą korzystać z technologii 5G dołączyły m.in., Toruń, Bydgoszcz, Lublin, Radom, Białystok, Tarnów, Olsztyn, Chełm czy Nowy Sącz. Sieć 5G została udostępniona również w miejscowościach bardzo popularnych w okresach turystycznych jak Zakopane, Koszalin, Puck i Ełk.

T-Mobile informacja prasowa

Zobacz też: Najlepsze 5G w Polsce należy do? Test operatorów w Warszawie.

Na stronie T-Mobile można sprawdzić, czy nasze miejsce zamieszkania jest w zasięgu sieci 5G. Widać jeszcze, że 5G od magentowego operatora nie pokrywa dużej powierzchni kraju, ale to ma się zmienić i to bardzo szybko. To nie dziwi, bo teraz 5G jest jednym z najważniejszych argumentów, jeżeli chodzi o sprzedawanie abonamentów czy w ogóle dostępu do usług. I choć dalej nie mówimy o prawdziwym 5G, to szybkość pobierania czy wysyłania jest w takim przypadku znacznie lepsza, niż na standardowym 4G. Obecnie smartfony z modułami 5G są o wiele tańsze, niż przed kilkoma miesiącami, więc zapotrzebowanie na dostęp do 5G będzie tylko rosło.

Źródło: T-Mobile informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy