Aplikacje z Androida na Windows 10 Mobile – wszystko jest możliwe, ale czy warto?

1 minuta czytania
Komentarze
maxresdefault-2

Microsoft oficjalnie rozpoczął proces aktualizacji wszystkich platform do Windowsa 10. Obecnie głównie widać to na komputerach osobistych, ale także tego typu wsparcie otrzyma wiele smartfonów jak i konsola Xbox. Jednak interesującą ciekawostką jest możliwość zainstalowania aplikacji wprost z Androida.

Nie wgłębiając się w szczegóły, gdyż zapewne niewiele osób zdecyduje się na tego typu rozwiązania, ale dlaczego tak jest to okaże się za chwilę. Zobaczcie sami jak to wygląda w praktyce:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DicpcHC1bgk[/youtube]

Z pewnością – nie urażając – „prosty” użytkownik nie będzie korzystał z tego poradnika, gdyż potrzeba sam telefon uzbroić w tryb deweloperski. Niemniej jednak to nie jedyna wada tego rozwiązania. Jak możemy zauważyć oraz wyczytać, niewiele gier i programów z Androida działa w pełni sprawnie na smartfonach z Windows 10 Mobile. Instrukcje jak i listę działających tytułów znajdziecie klikając w następujący link: Klik!

Sklep mobilnych „Okienek” nie należy do największych i z pewnością brakuje kilku tytułów, które ewidentnie powinny pojawić się na tej platformie. W takim razie czy możliwość instalowania gier i programów z Androida sprawi, że Windows Mobile zyska w oczach konsumentów?

Motyw