PS5 dysk ssd aktualizacja

Dysk SSD dla PS5 – Sony w końcu bierze się za aktualizację, ale na razie w wersji beta

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Długo wyczekiwana aktualizacja PS5 przynosi obsługę dysku SSD. Teoretycznie, ponieważ to dopiero wersja oprogramowania dostępna w wersji beta oraz na wybranych rynkach. Sony zapowiadało, że podobna aktualizacja pojawić ma się w okolicy wakacji i słowa dotrzymało. Częściowo, ale to i tak dobrze, choć na taką aktualizację fani czekają zdecydowanie zbyt długo.

Dysk SSD dla PS5 – rusza aktualizacja

PS5 dysk ssd aktualizacja

Aktualizacja oprogramowania dla PlayStation 5 pojawiła się w wersji beta w USA, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Jak widać w Polsce nie ma co jeszcze na to liczyć, ale to powinno się niedługo zmienić. Jeżeli aktualizacja okaże się poprawna, powinna wyjść z programu testowego i trafić do użytkowników na całym świecie. Nowa wersja oprogramowania w końcu pozwoli na dodatnie do konsoli dysku M.2 SSD. Wprawdzie wolny slot na jego zamontowanie dostępny jest w konsoli, to ta niestety go nie obsługuje. Premiera PS5 odbyła się w listopadzie zeszłego roku, czyli Sony zajęło prawie rok, by powoli zacząć wprowadzać wyczekiwaną funkcję.

Wprawdzie można podłączyć teraz do konsoli PlayStation 5 dysk zewnętrzny, ale ten posłuży nam tylko do gier z PlayStation 4. Możliwość powiększenia miejsca na gry i aplikację była jedną z tych, której fani oczekiwali najbardziej. Wersja beta oprogramowania w końcu przynosi zmianę, ale nie jest tak, że wszystkie dyski M.2 SSD da się zamontować w konsoli PS5. Wiadomo już, że takie produkty w swoim portfolio będzie miał Samsung czy Western Digital. Do tego doszedł też dysk od Seagate z serii FireCuda 530. Ceny tego ostatniego zaczynają się od 150 euro (około 680 złotych) za pojemność 500 GB. Wersja z radiatorem kosztuje około 180 euro (około 825 złotych).

Zobacz też: Sony może świętować – sprzedaż PS5 na rekordowym poziomie.

Xbox Series X może skorzystać od dnia premiery z karty rozszerzeń, która kosztuje obecnie około 1050 złotych i oferuje dodatkowy 1 TB na dane. Dysk Seagate FireCuda 530 1 TB ma kosztować 270 euro (około 1240 złotych) lub w wersji z radiatorem 305 euro (około 1400 złotych). Na stronie Sony znajduje się także instrukcja, jak samodzielnie zamontować dysk SSD w konsoli PS5, ale zanim my z tej opcji skorzystamy, minie jeszcze trochę czasu.

Źródło: The Verge / PPE

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy