Przeglądarka Vivaldi została zaktualizowana dla komputerów stacjonarnych, zyskując numer 4.1. Najnowsza aktualizacja pozwala użytkownikom na rozwijanie grup za pomocą Zakładek Akordeonowych oraz na sekwencyjne uruchamianie poleceń przeglądarki za pomocą jednego skrótu klawiszowego. Użytkownicy mają teraz do wyboru trzy różne style stosu kart, w tym kompaktowy, dwupoziomowy i akordeonowy.

Vivaldi z kartami akordeonowymi

Vivaldi z kartami akordeonowymi

Dzięki nowej funkcji kart akordeonowych, grupy kart mogą być rozszerzane i minimalizowane, gdy są aktywne, dzięki czemu karty są zawsze pod ręką bez przepełniania ich paska. Korzystając z nowego układu, użytkownicy mogą rozwijać i zwijać stos kart jednym kliknięciem, dodając nowy wymiar do zarządzania nimi w przeglądarce. Na szczęście Vivaldi nie zabiera możliwości korzystania z widoku stosu kompaktowego i funkcji dwupoziomowego układania kart, które zostały wprowadzone wcześniej. Nie ma więc konieczności zmieniana przyzwyczajeń. To jednak nie wszystkie nowości, które przynosi Vivaldi w najnowszej wersji.

Zobacz też: Da Vinci DC100 – ten elektryczny motocykl nie odstąpi nas na krok

Łańcuchy poleceń to kolejna nowa funkcja zaprojektowana do szybkiego wykonywania sekwencji poleceń za pomocą jednego kliknięcia. Funkcja ta może być używana do robienia takich rzeczy jak otwieranie wielu stron internetowych i kafelkowanie ich na podzielonym ekranie automatycznie. Użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 200 poleceń przeglądarki, aby budować swoje skróty, przepływy pracy i tryby pracy przeglądarki. W ten sposób nikt nam nie narzuca jakich skrótów potrzebujemy i gdzie będą one ukryte. Pod tym względem każdy może dostosować przeglądarkę do własnych potrzeb.

Źródło: SlashGear