Xiaomi Mi Band X z ekranem zamiast paska

Xiaomi Mi Band X – opaska, w której na próżno szukać paska

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Linia Mi Band firmy Xiaomi jest bardzo popularna dzięki szerokiej gamie funkcji i przystępnej cenie. Mi Band 6, najnowsza wersja zaprezentowana w tym roku sprzedała się w ponad 1 milionie sztuk w mniej niż miesiąc po tym, jak tylko trafiła do sprzedaży, a i jej poprzednicy nie narzekali na brak zainteresowania. Oczywiście nie ma raczej co liczyć na to, że Xiaomi ogłosi następcę w tym roku. Jednak wiele wskazuje na to, że chiński producent może pracować nad więcej niż jednym nowym Mi Bandem. 

Xiaomi Mi Band X z ekranem zamiast paska

Xiaomi Mi Band X z ekranem zamiast paska

Oczywiście nie ma co liczyć na to, że Mi Band 7 będzie rewolucją. Kilka tygodni po premierze kupiłem Mi Band 4 i nie bardzo widzę powód, żeby zamienić tę opaskę na którąkolwiek z nowszych wersji. Producent z generacji na generację zmienia naprawdę niewiele i to się raczej nie zmieni. Jednak według nowych przecieków Xiaomi planuje wersję koncepcyjną nazwaną Mi Band X, która będzie miała wyświetlacz  zamiast paska. Tak właściwie będzie to raczej bransoleta pokryta ekranem, a nie opaska. 

Zobacz też: Steam Deck konkurentem Switcha? Szef Valve rozwiewa wszelkie wątpliwości

Według doniesień Xiaomi pracuje nad Mi Band X z elastycznym wyświetlaczem, który obejmuje cały obwód urządzenia i nie wymaga paska. Jeśli można to do czegoś porównać, to najbliżej będzie Nubia Watch, chociaż ta oferuje znacznie mniej ekranu. Źródło popiera przeciek zdjęciem, które wydaje się pochodzić z wydarzenia Xiaomi. Nie wiadomo czy i kiedy produkt będzie miał swoją premierę. Możliwe również, że skończy jak Mi Mix Alpha — czyli jako ciekawostka zrobiona na dowód, że można. W końcu czy taka opaska, zwłaszcza w kontekście aktywności fizycznych miałaby większy sens?

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy