maxresdefault

 

Niedawno zaprezentowaliśmy Wam dosyć ciekawą informację dotyczącą naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa naszych danych jak i bezpieczeństwa naszych urządzeń mobilnych. Mowa wtedy była o Samsungu, którego jedynym problemem mieli być operatorzy. Jednak Koreańczycy postanowili się zjednoczyć.

 

Tak oto razem z Samsungiem i Google, również LG będzie wprowadzało comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa. Tym samym trzy największe firmy związane z Androidem złączą siły w celu zabezpieczenia użytkowników mobilnych urządzeń. Niestety, wciąż nie wiemy praktycznie nic na temat kto faktycznie będzie otrzymywał wspomniane łatki. Z pewnością spokojni mogą być posiadacze flagowych urządzeń, ale co z innymi modelami? Według mnie może to się skończyć podobnie jak jest z pełnymi aktualizacjami systemu Androida. Oznacza to, że producenci dostaną następujące wytyczne: 18-miesięczne wsparcie pod warunkiem, że nowszy system nie pogorszy komfort użytkowania. Jednak czy paczki zwiększające bezpieczeństwo mogą w jakikolwiek sposób w drastyczny sposób spowolnić jakikolwiek smartfon czy tablet?

 

Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, ale też nie przesadzajmy i cieszmy się, że producenci urządzeń mobilnych zauważyli problem bezpieczeństwa. Dzisiaj, kiedy można bez problemu włamać się i zdalnie sterować samochodem to smartfon z pewnością nie stanowi większego problemu. Jednak czy przeciętny Kowalski powinien się martwić?

 

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.