BNP Paribas Swatch

Klienci BNP Paribas mogą już płacić zegarkami Swatch

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Bank BNP Paribas poinformował, że jego klienci mogą już płacić zegarkami Swatch. To kolejna metoda, którą bank adaptował, aby ułatwić płatności bez użycia gotówki i karty. Od jakiegoś czasu klienci BNP mogą też korzystać z Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Płatności zegarkiem Swatch dla klientów BNP Paribas

fot. facebook.com/SwatchPL

Płatności SwatchPAY! dla osób korzystających z usług banku BNP są dostępne od wczoraj. Wspomniany system działa przy wykorzystaniu NFC, czyli radiowego standardu komunikacji używanego przy płatnościach telefonem. Marka Swatch oferuje aktualnie kilkanaście modeli zegarków. Żeby nimi zapłacić, wystarczy zbliżyć je do terminala w sklepie. Dokładnie w taki sposób, jakbyśmy płacili kartą.

Płatności bezgotówkowe systematycznie zyskują na popularności. Podobnie jest z technologiami, które pozwalają nam nie nosić ze sobą portfela lub nie wyjmować go z kieszeni – tłumaczy Dorota Malinowska, dyrektor Biura Rozwoju Płatności Mobilnych w Banku BNP Paribas. Jak mówi, Polacy są otwarci na innowacje ułatwiające dokonywanie transakcji, o ile im ufają, więc ważne ogniwo w łańcuchu płatności stanowią banki.

Czytaj także: WhatsApp otrzyma funkcję, o którą prosiło wiele osób! Irytujące ograniczenie odejdzie w zapomnienie

Płatności SwatchPAY! zostały uruchomione w Chinach oraz w kilku krajach Europy. Bank BNP Paribas to trzecia instytucja w Polsce, która udostępnia ten system swoim klientom.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy