Waze

Nawigacja stanie się prostsza – Waze wprowadza nowość do aplikacji

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nawigacja z Waze stanie się teraz prostsza, a przede wszystkim szybsza. Nowa aktualizacja wprowadza bowiem długo wyczekiwaną nowość. Ta wprawdzie dostępna jest u starszego brata, czyli w Mapach Google od dawna, ale użytkownicy Waze musieli swoje odczekać. Teraz planowanie przejazdów będzie szybsze i prostsze, a przede wszystkim da jakąś możliwość wyboru.

Waze – planowanie trasy przed wyjazdem

Waze

Aplikacja Waze nie ma tylu możliwości, co Mapy Google, ale to powoli zaczyna się zmieniać. Teraz dochodzi do tego coś, co powinno znaleźć się w nawigacji już dawno temu. Waze pozwoli bowiem na wybór alternatywnej trasy podróży w sposób o wiele łatwiejszy, niż było to robione dotychczas. Teraz nie trzeba się będzie bowiem śpieszyć z wyszukiwaniem odpowiedniej trasy, kiedy wybierze się już punkt docelowy. Waze doczekał się bowiem przebudowy panelu, gdzie wybierana jest droga do celu.

Nowy panel wysuwa się od dołu ekranu, gdzie do wyboru będą trasy alternatywne. Będzie można wybrać taką, która jest dla nas odpowiednia, więc nie trzeba będzie się zdawać „na łaskę” Waze. I będzie to można zrobić oczywiście przed samym wyruszeniem w trasę, co sporo ułatwi. Trasy mają być wyznaczane na podstawie danych o korkach, natężeniu ruchu czy tego, jak szybko będzie można dostać się z punktu A do B. To jednak z tych rzeczy, która w aplikacji służącej do nawigowania powinna być dostępna od dawna. Proste wybieranie alternatywnych dróg do celu ma być udostępniane użytkownikom falowo.

Zobacz też: Nokia 6310 powraca – co ze sobą przynosi?

Warto więc sprawdzić swoją wersję aplikacji Waze, czy przypadkiem nie dostało się już stosownej aktualizacji. Jeżeli nie, to niestety procesu przyśpieszyć się nie da i trzeba będzie na to poczekać. Widać, że Waze stara się wprowadzać jak najwięcej nowości do aplikacji, co oczywiście cieszy. Szkoda tylko, że na niektóre z nich trzeba sporo czekać.

Źródło: Waze

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy