Biomteryczna karta płatnicza Thales

Biometryczna karta płatnicza – płatność potwierdzana kciukiem

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Czy biometryczna karta płatnicza stanie się niedługo standardem przy płatnościach? Thales nie stawia tak daleko idących tez, ale widać, że firma jest pewna swojego rozwiązania. Ich karta płatnicza przeszła wszelkie potrzebne procesy certyfikacji i została już wdrożona w kilku krajach. Odcisk palca jako zabezpieczenie płatności to ciekawy pomysł, który dla wielu użytkowników może być czymś więcej, niż tylko ciekawostką technologiczną.

Biometryczna karta płatnicza od Thales

Rozwiązanie od Thales zostało certyfikowane przez MasteCard oraz Visa, a to oznacza, że biometryczna karta płatnicza niedługo może pojawić się na nowych rynkach. Zasada działania jest prosta, choć testy rozwiązania trwały bardzo długo. Odcisk palca zapisywany jest na chipie karty i służy do potwierdzania płatności. W ten sposób nie trzeba korzystać z kodu PIN, choć dalej ma to być możliwe np. przy bankomatach. Dane mają być przechowywane tylko na karcie, a przypisanie odcisku ma odbywać się w banku lub z przechodząc proces rejestracji w domu. Co sądzicie o takim pomyśle?

Po uzyskaniu pozytywnych wyników testów biometrycznej karty płatniczej Thales, udostępniliśmy ofertę dla wszystkich naszych klientów. To wysokiej jakości rozwiązanie odpowiada na wiele wyzwań, takich jak: wygoda, bezpieczeństwo i łączność bezstykowa. W oddziale wprowadzono prosty, ale rygorystyczny proces rejestracji, dzięki czemu dane biometryczne są bezpieczne przechowywane na karcie. Jest to kluczowy warunek wstępny, ponieważ bardzo poważnie traktujemy prywatność danych naszych klientów.

Jean-Marie Dragon, kierownik działu płatności i kart, BNP Paribas.

Zobacz też: Nokia 6310 powraca – co ma do zaoferowania?

Pandemia COVID-19 zmusiła sektor Tech do opracowywania rozwiązań bezdotykowych i pośrednio doprowadziła do przetwarzania transakcji wyższych poziomów bez drugiego czynnika uwierzytelniania. Biometryczna karta płatnicza umożliwia płatności zbliżeniowe za dowolną kwotę, jednocześnie chroniąc prywatność bardzo osobistych i wrażliwych danych.

Bertrand Knopf, starszy wiceprezes ds. rozwiązań bankowych i płatniczych w Thales.

Źródło: Thales informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy