Nokia 6310

Klasyczna Nokia powraca w nowej odsłonie – odświeżenie, którego potrzebowaliśmy?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nokia 6310 doczekała się solidnego odświeżenia, a przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd. Sprzęt, który kiedyś każdy chciał mieć w kieszeni powraca teraz na rynek, ale powtórzenie sukcesu poprzednika będzie bardzo trudne. Zbyt dużo rzeczy się zmieniło, by nowa Nokia 6310 zagościła teraz w kieszeniach użytkowników. Nawet tych, którzy darzą markę ogromnym sentymentem.

Nowa Nokia 6310

Nokia 6310

Wiele modeli od Nokii uchodzi dziś za kultowe, a sprzęty kojarzone są z niesamowitą odpornością. Działały nawet po wielu upadkach na ziemię, gdzie po prostu składało się telefon i wszystko działało. Te czasy już dawno minęły, choć Nokia dalej nie ustaje w tym, by wprowadzać na rynek nowe urządzenia, które mogą wiele wytrzymać. Tak jest chociażby z modelem Nokia XR20, który jednak kosztuje tak dużo, że trudno liczyć tutaj na sukces. Nowa Nokia 6310 została wyceniona zdecydowanie lepiej, co nie oznacza, że sięgną po nią miliony użytkowników. Sprzęt pojawi się w Polsce na początku sierpnia w dwóch kolorach (zielony oraz czarny). Nokia 6310 w nowej wersji została wyceniona na 259 złotych. Co otrzymujemy za taką cenę?

Niezbyt wiele, ale to też specyfika tego rodzaju sprzętów. Mają pozwalać na dzwonienie czy wysyłanie SMS-ów. Urządzenie swoim wyglądem przypomina klasyczną Nokię, choć oczywiście sporo tutaj zostało zmienione. Jest nowocześniej, co widać już na pierwszy rzut oka. Sprzęt wyposażono w procesor Unisoc 6531F, a towarzyszą mu 8 MB RAM oraz 16 MB na dane (rozszerzenie do 32 GB). Wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala oferuje rozdzielczość QVGA. Na pleckach umieszczono jeden obiektyw, który wyposażono w matryce 0,3 Mpix. Jest też dioda doświetlająca LED, ale na dobre fotki nie ma co raczej liczyć.

Zobacz też: Kamera pod wyświetlaczem powraca, czyli nowy ZTE Axon 30 5G.

Na pokładzie jest moduł Bluetooth 5.0 i Wi-Fi, a sprzęt obsługuje DualSIM. Do tego dochodzi wymienny akumulator o pojemności 1150 mAh, który ma wystarczyć na bardzo długo. Jest też radio FM, a Nokia 6310 wyposażona jest także w klasyczną wersję gry Snake.

Źródło: Nokia informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy