Da Vinci DC 100

Da Vinci DC100 – ten elektryczny motocykl nie odstąpi nas na krok

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Chińska firma o nazwie Da Vinci Dynamics zaprezentowała nowy elektryczny motocykl o nazwie DC100. Ten miejski jednoślad oferuje aż 400 kilometrów zasięgu. Jednak nie to jest jego największą zaletą. Motocykl ten jest bowiem w stanie podążać za swoim właścicielem. Oznacza to, że jeśli po długiej przejażdżce wysiądziesz, aby trochę pospacerować, motocykl może podążać za Tobą niczym pies. Da Vinci twierdzi, że motocykl osiąga moc 135 koni mechanicznych i posiada system sterowania, który integruje wiele silników.

Da Vinci DC 100

Trochę zamieszania wprowadza fakt, że firma wydała także inną informację prasową, która twierdzi, że motocykl ma 137 koni mechanicznych i używa silnika w piaście. Można więc powiedzieć, że ktoś tam się dość mocno rozmija z rzeczywistością, chociaż nie do końca wiadomo kto. Obie wersje są jednak zgodne, że DC100 może osiągnąć prędkość 100 km/h w czasie od 3 do 4 sekund. Pakiet baterii w motocyklu to jednostka o pojemności 17,7 kWh. I tu pojawiają się kolejne zastrzeżenia: motocykle elektryczne o podobnej baterii mają zwykle zasięg mniejszy o kilkadziesiąt kilometrów.

Zobacz też: Nowe oferty specjalne na Steamie. Setki gier na PC w niewiarygodnie niskich cenach!

Miłym dodatkiem, nietypowym jak na motocykl, jest bieg wsteczny. Oferuje on dość powolną jazdę, może jednak okazać się nieoceniony na parkingu. Kolejnym miłym dodatkiem jest zdalne sterowanie za pomocą aplikacji. W ten sposób jeśli zaparkujemy motocykl, tak, że za nami nie jedzie, to zawsze możemy go przyprowadzić pod siebie za pomocą smartfona. Oczywiście o wiele ciekawiej wypadałaby tutaj możliwość przywołania go przez autonomiczną jazdę. Tak, jak robi to rower pewnego chińskiego konstruktora. Cena tego motocykla zaczyna się od 27 500 USD, czyli ponad 107 tysięcy PLN za wariant podstawowy.

Źródło: newatlas

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy