Od czasu ogłoszenia handhelda Valve na początku tego miesiąca, wielu porównywało go do hybrydowej platformy Nintendo Switch. Szczerze mówiąc, istnieją pewne wyraźne podobieństwa między nimi jeśli chodzi o samą konstrukcję. Tak naprawdę jednak są to urządzenia należące do zupełnie innych kategorii: Switch to konsola hybrydowa, natomiast Steam Deck to gamingowy UMPC. Samo Valve podkreśla, że Steam Deck nie jest i nigdy nie będzie konkurentem dla konsoli Sony.

Valve: Steam Deck nie jest konkurentem Switcha

Steam Deck nie jest konkurentem Switcha

Większość co bardziej rozsądnych publicystów growych już od samego początku podkreśla, że Steam Deck nie ma na celu walki ze Switchem. Ten drugi jest bowiem głównie konsolą dla fanów marek Nintendo. Oczywiście, nie brakuje na nim tytułów mutiplatformowych. Te są jednak raczej dodatkiem. W końcu raczej nikt nie kupił Switcha z myślą o grze w Wiedźmina 3. Po niego się sięga raczej dla rozgrywki w nową Zeldę, Mario lub Pokemony. Do tego konsola Nintendo jest skierowana dla graczy imprezowych dzięki swoim Joy Conom i masie dedykowanych takiej zabawie tytułów.

Zobacz też: W Google Play znaleziono ponad 10 złośliwych aplikacji z bardzo groźnym trojanem! Czym prędzej je usuń

Steam Deck to natomiat bardziej konstrukcja jednoosobowa. Skierowana dla fanów gier PC-towych, którzy są w ciągłej podróży, lub po prostu lubią sobie usiąść z małym komputerem w fotelu i cieszyć się grą. Co więcej, wspiera on bibliotekę Steam, dzięki czemu nie ma konieczności ponownego zakupu tych samych gier, co większość graczy z pewnością doceni. Zwłaszcza że urządzenie ma także wspierać gry spoza tej platformy. 

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.