SK Hynix z masową produką DDR5

Już niedługo startuje masowa produkcja pamięci DDR5 – producent ma wielkie plany

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Firma SK Hynix potwierdziła podczas swojego raportu finansowego za 2 kwartał 2021 roku, że w najbliższych miesiącach rozpocznie seryjną produkcję pamięci DDR5 dla komputerów osobistych, serwerów i laptopów. Te będą obsługiwane przez nadchodzące układy AMD i Intela, a także nowe, wspierające je płyty główne. Warto tu podkreślić, że układy DDR5 są już od dawna stosowane  w układach graficznych i smartfonach, jednak jako moduły pamięci RAM dla komputerów dopiero mają zadebiutować.

SK Hynix z masową produką DDR5

SK Hynix z masową produką DDR5

SK Hynix rozpocznie masową produkcję pamięci DDR5 w drugiej połowie 2021 roku, koncentrując się na zwiększeniu sprzedaży pamięci serwerowych DRAM o wyższej gęstości. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się pierwszych układów pamięci DDR5, które trafią do partnerów firmy. Ta ogłosiła również, że rozpocznie dostarczanie swoich chipów DRAM innym producentom. SK Hynix skoncentruje się również na swoich wysokopojemnościowych serwerowych układach DRAM o pojemnościach większych niż 64 GB.

Zobacz też: Nowa generacja technologii ładowania Flash od OPPO zaprezentowana

Według SK Hynix pamięć DDR5 ma oferować ponad dwukrotny wzrost przepustowości w porównaniu do pamięci DDR4. Dla porównania przejście z DDR3 do DDR4 w 2013 roku spowodowało 33% wzrost przepustowości, czyli ze 1600 MHz do 2133 MHz. Celem firmy było osiągnięcie przepustowości na poziomie 4800 MHz. Podsumowując pamięć DDR5 zapewni:

  • Zwiększoną wydajność.
  • Zwiększoną pojemność.
  • Zwiększoną wydajność energetyczną i kosztową.

W przyszłości pojawią się również szybsze moduły pamięci — inni producenci donoszą o prędkościach przekraczających 10 GHz. Te jednak są w fazie badań. Oczekuje się, że w tym roku otrzymamy pamięci o pojemności 32, 64 i 128 GB o prędkościach do 5600 MHz.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy