Citizen

Aplikacja zapłaci za nagrania z przestępstw i wypadków – mowa o sporej sumie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wyobraź sobie, że płacą ci za informowanie o nagłych zagrożeniach, takich jak zaginione dziecko, pożar domu, strzelanina, ucieczka z miejsca wypadku. To właśnie robi Citizen — amerykańska aplikacja, która ostrzega użytkowników o niebezpiecznych zdarzeniach w ich okolicy. Obecnie korzysta z niej 12 członków zespołu, którzy zarabiają od 200 do 250 dolarów dziennie.

Citizen płaci za przestępstwa

Citizen

No dobrze, w większości miast w Polsce największym zagrożeniem przy takiej pracy byłaby śmierć głodowa. Jednak w większych miastach są gorsze dzielnice, a niektóre z nich same w sobie mają opinię, jakby składały się z samych gorszych dzielnic. Chociaż pod tym względem Polska jest daleko w tyle za USA i miejmy nadzieję, że tak pozostanie. Wróćmy jednak do samej aplikacji. Citizen został pierwotnie uruchomiony jako Vigilante w 2016 roku. Była to aplikacja na iOS, która została później usunięta z App Store ze względu na obawy dotyczące jej zawartości. Mając na celu stworzenie osobistej sieci bezpieczeństwa, Citizen informuje swoich użytkowników o wszelkich zgłoszonych niebezpiecznych działaniach w pobliżu lokalizacji użytkownika. Zgłoszenia te mogą pochodzić z komunikatów policyjnych, oraz relacji użytkowników.

Zobacz też: Tanie smartfony z termowizją mogą stać się faktem – dojdzie kolejne oczko aparatu?

Obecnie w Citizen pracuje 12 osób, które zajmują się relacjonowaniem wydarzeń na żywo w ramach Street Teams, ale nowe oferty pracy sugerują, że firma chce się rozwijać. Firma szuka ludzi, którzy będą prowadzić transmisje na żywo za pomocą aplikacji, relacjonując przy tym wydarzenia jako wiadomości. Praca jako członek zespołu Citizen w terenie jest płatna 25 dolarów za godzinę. W Nowym Jorku zatrudniane są osoby do pracy na 8-godzinne zmiany, otrzymujące 200 dolarów dziennie. W Los Angeles poszukują osób do pracy w terenie w systemie 10-godzinnym za 250 dolarów dziennie. No cóż, brzmi to jak dość ciekawa, ale i niebezpieczna praca.

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy