asus logo

Przeglądając portfolio Asusa możemy znaleźć w nim parę ciekawych smartfonów. Ten producent może nie jest w rankingu top, a jego urządzenia nie konkurują bezpośrednio w starciu z flagowymi słuchawkami, jednak wciąż pozostaje interesującą alternatywą. Tym razem tajwańska firma zaprezentowała dwa nadchodzące modele, które potrafią wyróżnić się z tłumu. I właśnie tego na rynku smartfonów dzisiaj trzeba.

 

asus deluxe

 

Pierwszym z nich jest Asus Zenfone 2 Deluxe, który swą obudową powinien zachwycić, a przynajmniej zwrócić uwagę każdego. Tylna pokrywa baterii stworzona z ponad 500 trójkątów oszałamia efektem wizualnym i skutecznie przyciąga wzrok.

 

Jednak czy tak oryginalna obudowa kryje w środku coś wartościowego? Zenfone 2 to 5,5 calowy smartfon z wyświetlaczem Full HD. Wyposażony jest w jednostkę Intel Atom Z3580 w towarzystwie 4 GB pamięci RAM. Użytkownicy dostaną przestrzeń dyskową o pojemności aż 64 GB, którą będą mogli rozszerzyć za pomocą karty microSD.

 

Zastosowane aparaty posiadają matryce o rozdzielczości 13 oraz 5 megpikseli. Słuchawka będzie pracować na Androidzie Lollipop w wersji 5.0, a całość przy życiu podtrzymywać będzie bateria o pojemności 3000 mAh, którą naładujemy do 60% w 39 minut, dzięki technologii BoostMaster.

 

zenfone 2

 

Drugie urządzenie, jakie Asus ogłosiło to Zenfone 2 Laser. 5-calowy wyświetlacz HD, Snapdragon 410, 2 GB pamięci RAM oraz 8 bądź 16 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej za pomocą karty. Ten model na pewno wyróżnia się aparatem – 13 megapikselowa kamerka główna pozwoli na zrobienie zdjęć o rozdzielczości nawet 4-krotnie większej, czyli 52 megapikseli z zastosowaniem „Super Resolution mode”. Na froncie urządzenia znajdziemy kamerkę z matrycą 5 megapikseli.

 

Asus Zenfone 2 Laser również będzie pracować na Androidzie Lollipop w wersji 5.0. Baterie jakie będziemy mogli spotkać mają dwie pojemności: 2070 bądź 2400 mAh. Ich dostępność pewnie będzie zależeć od regionu.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.