Everdisplay prezentuje pierwszy amoledowy ekran 4K

Newsy

4K-AMOLED-display

 
Jeśli uważacie, że rozdzielczość QHD  jest w pełni wystarczająca nawet w przypadku tabletów, to z pewnością uznacie tą informację za pozbawioną sensu. Chiński producent odpowiedzialny za produkcję wyświetlaczy pokazał nam swój nowy panel.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 
Ma on przekątną 6 cali i jest wykonany w technologii AMOLED gwarantującej doskonałe kolory i świetny kontrast. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie rozdzielczość 4K, którą znamy głównie z nowoczesnych telewizorów o sporych rozmiarach.

 
Zastosowanie tak ogromnej rozdzielczości na tak niewielkiej powierzchni gwarantuje gęstość pikseli na poziomie 734 PPI. To wprost niewyobrażalna wartość, której i tak nie odczujemy w codziennym korzystaniu, bo już 400 PPI charakteryzuje się doskonałą czytelnością obrazu. Oczywiście ekran raczej nie znajdzie szerszego zastosowania w mobilnych urządzeniach. Producent, który zdecydowałby się na takie rozwiązanie strzeliłby sobie w stopę. Moce obliczeniowe potrzebne do sprawnego działania urządzenia byłyby wprost ogromne, a sam ekran nie zapewniałby aż takiej różnicy w stosunku do panelu QHD. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Źródło: Everdisplay


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x