ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xperia Z5 i Z5 Compact na kolejnych zdjęciach – Sony niechętnie wprowadza zmiany

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
CLow-zOWsAAJCe5

Wczoraj mogliście zobaczyć pierwsze ujawnione zdjęcie nadchodzących flagowych smartfonów od Sony. Seria Xperia Z doczeka się kolejnego numeru, który ponownie wprowadzi jedynie dyskretne zmiany pomiędzy generacjami, ale o szczegółach za chwilę. Wszystko wskazuje na to, że to flagowy model w odmianie Compact będzie bardziej rewolucyjny od tradycyjnego smartfonu.

W takim razie, tak jak ostatnio, przyjrzyjcie się ujawnionym zdjęciom, oto one:

Wnioski? Brak wielkich zmian, a dodatkowo potwierdzają się słowa Sony odnośnie portu USB. Nie ujrzymy w Xperii Z5, a także w odmianie Compact, złącza typu C. Duże znaczenie może mieć tutaj dopracowanie przez Japończyków tradycyjnego portu pod wymagania certyfikatu IPxx oznaczającego kurzo- oraz wodoodporność. Również po raz kolejny możemy ujrzeć różnice w grubości pomiędzy poszczególnymi smartfonami, a także – niemalże – dobitne potwierdzenie czytnika linii papilarnych, który to z pewnością będzie podkreślany na prezentacji obu modeli. Oprócz tego nie widać większych zmian w designie. Zastanawia fakt, czy właśnie wspomniany skaner dermatoglifów będzie zachowany w takiej formie jak powyżej czy zostanie bardziej przystosowany do wizji OmniBalance.

Jednak kiedy oficjalnie ujrzymy powyższe flagowe smartfony? Pierwszą taką możliwością są targi IFA w Berlinie, na których swoją obecność Sony już potwierdziło. Dokładnie 2 września zostaną zaprezentowane nowości od Japończyków, ale czy wśród nich znajdą się Xperie Z5 to niestety nie możemy tego stwierdzić. Mimo wszystko, tak naprawdę, czy chcielibyście już teraz ujrzeć te modele?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy