ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung zapowiada comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa, ale dla kogo?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung-pay-04

Bezpieczeństwo w dzisiejszych mobilnych urządzeniach jest niesamowicie ważne. Na smartfonach i tabletach trzymamy obecnie tak ważne dane, że ich utrata lub – co gorsza – ujawnienie może oznaczać ogromne kłopoty dla danego użytkownika. Dlatego Samsung zaczyna działać.

Wszystko ze względu na to, że Android jest otwartym systemem, a dodatkowo każda modyfikacja Samsung może sprawić, że pojawi się pewna luka w zabezpieczeniach, która pozwoliłaby z zewnątrz uzyskać dostęp do danych użytkowników. Tym samym dzisiaj Koreańczycy oficjalnie zapowiedzieli, że planują wydawać comiesięczny zestaw poprawek bezpieczeństwa. Już dzisiaj znanych jest kilka metod „przejęcia” smartfona za pomocą zwykłego MMS’a. Wszystko zapowiada się interesująco, ale aby to wszystko miało sens to musi być szybko wprowadzane. Dlatego też Samsung jest właśnie w trakcie rozmów z operatorami, którzy to stanowią główną przeszkodę w szybkim dotarciu do mobilnych urządzeń. Tym samym pojawia się kolejne pytanie, dla kogo są te aktualizacje? W oświadczeniu możemy jedynie przeczytać, że dla urządzeń Galaxy, ale mi osobiście ciężko jest wyobrazić sobie, że dosłownie wszystkie smartfony z Androidem i logiem Samsunga miałyby otrzymywać odpowiednie aktualizacje bezpieczeństwa.

W takim razie czekamy na kolejne informacje, które mają zostać ujawnione wkrótce, a na koniec tylko dodam, że mają to być aktualizacje typu OTA, a więc nie będzie potrzebny komputer do ich wprowadzenia. A Wy czujecie się bezpiecznie korzystając ze swojego mobilnego urządzenia, na którym posiadacze ważne dla siebie informacje?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy