Zrzut ekranu 2015-08-05 o 17.41.42

 

Często robicie zdjęcia smartfonem? Nawet jeśli nie to z pewnością wiele razy zdarzyło Wam się odbić w szybie siebie czy też inne niepożądane rzeczy. Być może chcielibyście zrobić fotografię pewnego budynku, który Was zaciekawił, ale ten został ogrodzony płotem? Okazuje się, że niedługo to nie będą żadne przeszkody.

 

Po raz kolejny mamy do czynienia z projektem od Google, który z pewnością pozwoli rozwinąć skrzydła podczas fotografowania smartfonem. Jednak o co dokładniej chodzi? Nie będę się niepotrzebnie rozpisywał, a po prostu zobaczcie film stworzony przez autorów algorytmu:

 

 

Trudno zaprzeczyć, ale wygląda to naprawdę imponująco pomimo że sam projekt jest we wczesnej fazie rozwoju. Jeszcze minie trochę czasu zanim ujrzymy podobne rozwiązania w naszych mobilnych urządzeniach, ale nawet takie innowacje pokazuje zaangażowanie Google w różne dziedziny życia.

 

Usuwanie poszczególnych obiektów jest nam już bardzo dobrze znane, ale bądźmy szczerzy  – nie działało to nawet zadowalająco. Miejmy nadzieję. że powyższy projekt sprawdzi się w rzeczywistości. Zdecydowanie rozwija on możliwości fotografowania toteż w jaki sposób Wy byście wykorzystali tego typu rozwiązanie? W ogóle co o nim sądzicie?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.