ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia Z5 oraz odmiana Compact na zdjęciu – z czytnikiem linii papilarnych

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
CLow-zOWsAAJCe5

Nexus 6 miał zostać wyposażony w czytnik linii papilarnych. Prototyp tego urządzenia dopiero, co Wam przedstawiłem, a okazuje się, że w Sieci można znaleźć także inne urządzenia, które – w tym wypadku – będą korzystały z dodatku, który na dobre w świat Androida wprowadza najnowsze oprogramowanie od Google.

Tym razem przyszła pora na Sony i kolejne informacje dotyczące następnej serii flagowych urządzeń w postaci Xperii Z5. Tym razem poznamy także odmianę Compact, która według wielu jest bezkonkurencyjna w swojej klasie. Jednak zwróćcie uwagę na zdjęcie zamieszczone na początku newsa. Na pierwszy rzut oka wyraźnie wyróżnia się nowy, mniej elegancki klawisz służący do blokady urządzenia. Oczywiście zintegrowano w nim czytnik linii papilarnych. Drugi wniosek z powyższego zdjęcia? Compact będzie wyraźnie grubszy, a w bezpośrednim porównaniu wydaje się wręcz gruby, ale pamiętajmy, że Sony z generacji na generację coraz bardziej odchudza swój flagowy model. Pomniejszonej wersji niekoniecznie musi to dotyczyć. Z zakresu danych technicznych można wymienić Snapdragona 810 z 3 GB RAM, co z pewnością – jeśli zostanie potwierdzone – będzie wywoływało negatywne emocje.

Podobnie działania oddziału japońskiej firmy zajmującej się tworzeniem urządzeń mobilnych mogą wydawać się niezrozumiałe. Raz Sony stwierdza, że to koniec z półroczną ważnością flagowych smartfonów, a tutaj prawdopodobieństwo, że Xperia Z3+ (Z4)  po wrześniowych targach IFA w Berlinie straci swoją koronę. W takim razie co powiecie o takim rozwoju?

źródło: Phone Area

Sprawdź najnowsze wpisy