Nexus6-Press-06-1200-80

Android M wprowadza dosyć interesującą nowość, która otwiera furtkę dla wielu producentów urządzeń mobilnych. Natywne wsparcie dla czytnika linii papilarnych, który to dotychczas stosowali jedynie liderzy mobilnego rynku. Jednak ten element miał już zostać wprowadzony razem z Lollipopem oraz Nexusem 6.

Takie informacje pojawiały się już chwilę po premierze smarfonu przygotowanego przez Motorolę oraz Google, a dzisiaj – niemalże rok po prezentacji – możemy pokazać Wam prototyp tego urządzenia z jedną, drobną różnicą. Sami zobaczcie jak to wyglądało z zewnątrz, jak i pod tylną pokrywą Nexusa 6:

Logo Motoroli złączone z samym modułem skanera dermatoglifów, czyli pomysł, który od razu mi się nasunął po testach Moto X czy też właśnie Nexusa 6. To rozwiązanie z pewnością byłoby jedno z najlepszych, ale niestety nie zostało wprowadzone do ostatecznej wersji smartfonu. Czemu? Brak wystarczającej ilości czasu, problemy techniczne, a także niedokończony projekt związany z oprogramowaniem. To możliwe odpowiedzi na zadane pytanie.

W takim razie skoro w zeszłym roku się nie udało to teraz należy spróbować. Android M oficjalnie na to pozwala toteż możemy spodziewać się, że nadchodzące Nexusy od Huawei i LG zostaną wyposażone w czytnik linii papilarnych, a także inne nowości związane z nowym oprogramowaniem, na przykład: USB typu C. Rozwój z pewnością jest widoczny, ale co z akumulatorami?

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.