Nexus 6 miał mieć czytnik linii papilarnych, a oto prototyp potwierdzający tę plotkę

Łukasz Pająk Newsy 2015-08-05

Nexus6-Press-06-1200-80

Android M wprowadza dosyć interesującą nowość, która otwiera furtkę dla wielu producentów urządzeń mobilnych. Natywne wsparcie dla czytnika linii papilarnych, który to dotychczas stosowali jedynie liderzy mobilnego rynku. Jednak ten element miał już zostać wprowadzony razem z Lollipopem oraz Nexusem 6.

Takie informacje pojawiały się już chwilę po premierze smarfonu przygotowanego przez Motorolę oraz Google, a dzisiaj – niemalże rok po prezentacji – możemy pokazać Wam prototyp tego urządzenia z jedną, drobną różnicą. Sami zobaczcie jak to wyglądało z zewnątrz, jak i pod tylną pokrywą Nexusa 6:

Logo Motoroli złączone z samym modułem skanera dermatoglifów, czyli pomysł, który od razu mi się nasunął po testach Moto X czy też właśnie Nexusa 6. To rozwiązanie z pewnością byłoby jedno z najlepszych, ale niestety nie zostało wprowadzone do ostatecznej wersji smartfonu. Czemu? Brak wystarczającej ilości czasu, problemy techniczne, a także niedokończony projekt związany z oprogramowaniem. To możliwe odpowiedzi na zadane pytanie.

W takim razie skoro w zeszłym roku się nie udało to teraz należy spróbować. Android M oficjalnie na to pozwala toteż możemy spodziewać się, że nadchodzące Nexusy od Huawei i LG zostaną wyposażone w czytnik linii papilarnych, a także inne nowości związane z nowym oprogramowaniem, na przykład: USB typu C. Rozwój z pewnością jest widoczny, ale co z akumulatorami?

źródło: Phone Arena • Prawdopodobnie nie usunęli z płyty głównej wszystkich pozostałości po czytniku także pewnie da się go podłączyć. Trzeba by tylko takiego hardwarowego odpowiednika Cotulli.

 • Ktoś z Motoroli zdradził ten fakt już parę miesięcy temu, jako powód podał wykupienie firmy dostarczającej wymagane podzespoły przez Apple’a. Dlaczego nie skorzystano z usług innych firm? Otóż żadna nie oferowała tak dobrego działania jak wyżej wymieniona, dlatego postanowiono zastąpić tę funkcję logiem Motoroli.

  • Łukasz Pająk

   Logo Motoroli tak czy siak by tam było, ale o braku dobrych konkurencyjnych rozwiązań dla Apple nie słyszałem. Dosyć kontrowersyjne.

   • Można śmiało podejrzewać, że tegoroczny Nexus będzie zaopatrzony w owy czytnik, ponieważ parę miesięcy temu pojawiły się urządzenia, które już bardzo dobrze radzą sobie z odczytywaniem odcisku palca, szybkością i skutecznością porównywane są do IPhone’owego skanera właśnie.

    • Łukasz Pająk

     To jest niemalże pewne. Podobnie jak z USB-C.x