Intel przejął Tower Semiconductor

Dyrektor generalny Intela to straszny pesymista – ma jednak ku temu podstawy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Obecny niedobory elementów półprzewodnikowych niewątpliwie sfrustrowały wiele osób. Nie tylko sprawiły one, że niektóre z poszukiwanych urządzeń stały się niezwykle trudne do znalezienia, ale w niektórych przypadkach skłoniły producentów do podniesienia cen. Dobrym przykładem jest tu rynek GPU. Zakup kart graficznych po cenach sugerowanych przez producentów jest niemalże niemożliwy z powodu ciągłych niedoborów. Wiele sugeruje jednak, że to potrwa dłużej, niż myślimy.

Intel komentuje braki proceosrów

Intel komentuje braki proceosrów

Przewidywania co do tego, kiedy wyjdziemy z tego niedoboru, są również nieco mgliste. NVIDIA zasugerowała w przeszłości, że niedobór GPU może potrwać do końca tego roku, ale mówi się również o tym, że sytuacja ta znacznie się wydłuży. Dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, zasugerował, że może to nastąpić dopiero w 2023 roku, zanim podaż nadgoni popyt. Taka deklaracja padła w przygotowanych uwagach odczytanych podczas rozmowy z inwestorami po opublikowaniu wyników finansowych firmy za drugi kwartał 2021 roku. Jest to więc bardzo głęboko przemyślana wypowiedź.

Oczekuję, że niedobory osiągną najniższy poziom w drugiej połowie roku, ale minie jeszcze rok do dwóch lat, zanim branża będzie w stanie całkowicie nadążyć za popytem.

— Stwierdził.

Zobacz też: Bestsellery przecenione w PlayStation Store. Oto 40 gier na PS4 i PS5 w super cenach!

Choć nie powiedział, że jego zdaniem niedobór na pewno potrwa do 2023 roku, jego najgorszy scenariusz stawia nas w połowie 2023 roku, zanim niedobór półprzewodników całkowicie się wyklaruje. Pamiętajmy jednak, że podaż zacznie odbijać się od dna, zanim całkowicie dogoni popyt, więc choć może to potrwać nawet dwa lata, zanim całkowicie wyjdziemy na prostą, to już dużo wcześniej zaczniemy łatwiej pozyskiwać takie rzeczy jak CPU, GPU i nowe konsole. Na razie jednak pozostajemy w samym środku tych problemów. Miejmy nadzieję, że po drodze nie pojawią się kolejne trudności.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy