SGSIII jednak z matrycą PenTile

Newsy

samsung-galaxy-s-iii-logo1

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nie ulega wątpliwości, że ekran z najnowszym Samsungu z serii Galaxy jest jednym z najpiękniejszych, jakie mamy możliwość podziwiać w najnowszych smartfonach. Wielkość, rozdzielczość, nasycenie barw i piękne czernie robią duże wrażenie – jednak nie ma róży bez kolców i jak się okazuje, pewne niedociągnięcia ma również i matryca w SGSIII.

Wyświetlacz używany w „trójce” to Super AMOLED HD, znany chociażby z Galaxy Nexusa. Jego cechą charakterystyczną jest zastosowanie matrycy PenTile, w której subpiksele są dzielone pomiędzy poszczególnymi pikselami. Oznacza to, że faktyczna rozdzielczość ekranu jest niższa niż nominalna, co przekłada się na gorszą ostrość obrazu i jego kontrast.

Układy pikseli w matrycy PenTile i zwykłej RGB przedstawiono na poniższej grafice.

pentile-vs-rgb

Zapewne większość użytkowników nawet nie zwróci w codziennym użytkowaniu na fakt zastosowania tej technologii, jednak po flagowcu jakim niewątpliwie jest SGSIII można było spodziewać się czegoś więcej.

źródło: androidcommunity


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x