samsung-galaxy-s-iii-logo1

 

Nie ulega wątpliwości, że ekran z najnowszym Samsungu z serii Galaxy jest jednym z najpiękniejszych, jakie mamy możliwość podziwiać w najnowszych smartfonach. Wielkość, rozdzielczość, nasycenie barw i piękne czernie robią duże wrażenie – jednak nie ma róży bez kolców i jak się okazuje, pewne niedociągnięcia ma również i matryca w SGSIII.

Wyświetlacz używany w „trójce” to Super AMOLED HD, znany chociażby z Galaxy Nexusa. Jego cechą charakterystyczną jest zastosowanie matrycy PenTile, w której subpiksele są dzielone pomiędzy poszczególnymi pikselami. Oznacza to, że faktyczna rozdzielczość ekranu jest niższa niż nominalna, co przekłada się na gorszą ostrość obrazu i jego kontrast.

Układy pikseli w matrycy PenTile i zwykłej RGB przedstawiono na poniższej grafice.

pentile-vs-rgb

Zapewne większość użytkowników nawet nie zwróci w codziennym użytkowaniu na fakt zastosowania tej technologii, jednak po flagowcu jakim niewątpliwie jest SGSIII można było spodziewać się czegoś więcej.

źródło: androidcommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.