Najszybsze 5G Warszawa Orange Plus T-Mobile Play

Kto ma najszybsze 5G – Plus, T-Mobile, Play czy Orange? Wyniki testów to pokazują

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jeżeli zastanawialiście się, kto ma najszybsze 5G w Polsce, to właśnie to sprawdzono. Orange, Play, T-Mobile i Plus oferują już dostęp do sieci 5G, ale nie do końca takiej, jak ma ona być. Nie zmienia to jednak tego, że prędkości pobierania czy ściągania są u operatorów nieporównywalnie lepsze, niż na tradycyjnym 4G. RFBenchmark przedstawił wyniki testów odnośnie tego, kto ma najszybsze 5G w Polsce, a konkretniej w Warszawie. Jak przedstawiają się wyniki badań?

Najszybsze 5G – Plus, T-Mobile, Play czy Orange

Najszybsze 5G Warszawa pobieranie średnia prędkość testy

Warto zacząć od tego, że na prawdziwe 5G jeszcze trochę poczekamy, bo aukcje na bloki 80 MHz w paśmie 3,4-3,8 GHz są już mocno opóźnione. To wynik pandemii i na wprowadzenie 5G jeszcze poczekamy. Trójka operatorów (Orange, T-Mobile i Play) korzysta z pasma 2100 MHz , a Plus wykorzystuje pasmo 2600 MHz TDD. To daje Plusowi przewagę i możliwość wydzielenia pasma dla tych, którzy korzystają z jego 5G. I to wyraźnie widać w zaprezentowanych wynikach. Testy zostały przeprowadzone w Warszawie w ośmiu losowo wybranych lokalizacjach przez firmę Notel. Same badanie zostało przeprowadzone w trybie stacjonarnym. Wykorzystano do tego Xiaomi Mi 10 5G Pro M2007J3SG, Samsung S20 FE 5G oraz skanery PCTEL IBFlex i MXFlex. Najlepiej w testach wypadło rozwiązanie od Plusa.

Najszybsze 5G Warszawa pobieranie testy

W stabilnych warunkach radiowych prędkości pobierania osiągane w technologii 5G (NSA) u poszczególnych operatorów są zadowalające, a w przypadku jednego nawet bardzo zadowalające. Wyraźnie wybija się na tym punkcie operator Plus notując średnią prędkość pobierania ze wszystkich lokalizacji w granicach 322 Mb/s. Jest to przeszło 200 Mb/s więcej w porównaniu do konkurencji. Następni w kolejce są T-Mobile (134 Mb/s), Orange (109,6 Mb/s) i jako czwarty Play (78,8 Mb/s).

RFBenchmark

Zobacz też: Klapka i obracany aparat? Samsung spogląda w przeszłość i przyszłość jednocześnie.

W przypadku poszczególnych lokalizacji, Plus także okazuje się najlepszym z operatorów, który oferuje najszybsze 5G. Przynajmniej na terenie Warszawy. Jeżeli chodzi o najszybsze wysyłanie, to tutaj liderem zostało Orange (uśrednione wyniki), ale Play udało się osiągnąć najlepszy wynik w konkretnej lokalizacji (81,8 Mbps).

Źródło: RFBenchamark

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy